۰
پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۰

معجزه طب سوزنی در درمان میگرن

طب سوزنی به طور موثری در درمان سردردهایی که ناشی از استرس و میگرن هستند، کاربرد فراوانی دارد.
معجزه طب سوزنی در درمان میگرن
طب سوزنی به طور موثری در درمان سردردهایی که ناشی از استرس و میگرن هستند، کاربرد فراوانی دارد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان سردردهایی که نبض دار هستند و براثر حساسیت به نور، صدا، بوی عطر و ادکلن و برخی ادویه ها در فرد ایجاد می‌شوند، علائم میگرن هستند.
میگرن سردرد شدیدی است که معمولا در یک طرف سر و در برخی مواقع دو طرف سراحساس می‌شود. تعداد دفعاتی که یک فرد دچار سردرد از نوع میگرن می‌شود با فرد دیگر متفاوت است، اما در حالت معمول میگرن ۴ ساعت طول می‌کشد تا بهبود یابد. فردی که دچار میگرن است. به طور معمول در یک ماه ۳ تا ۴ بار دچار سرددرد‌های میگرنی می‌شوند. در برخی مواقع در نوع شدید آن ممکن است فرد تا سه روز درگیر سردرد باشد و دچار خستگی شدید، رنگ پریدگی، تاری دید، اسهال و حالت تهو شدید باشد.
شروع سن میگرن از کودکی است، اما در سنین ۲۵ الی ۳۰ به اوج خودش می‌رسد. بنابراین میگرن فقط مختص به بزرگسالان نیست و حتی کودکان هم دچار میگرن می‌شوند.
علت بروز میگرن
هرچند هنوز علل اصلی بروز این بیماری در فرد مشخص نیست اما می‌توان به دلایلی ازجمله وراثت و ژنتیک اشاره کرد. علت اصلی بروز این بیماری را تا حدی می‌توان به دلیل عدم تعادل بین میزان سروتونین در مغز دانست. سروتونین یکی از مواد شیمایی موجود در مغز است که وظیفه اصلی آن تنظیم درد در سیستم عصبی است.
روش درمانی طب سوزنی
افراد برای بهبود میگرن اصولا از داروهای شیمیایی برای تسکین موقتی دردشان استفاده می‌کنند. یکی از راه ها‌ی درمانی برای از بین بردن کامل میگرن، استفاده از طب سوزنی است. طب سوزنی از جمله راه‌های درمان قطعی و صد درصدی میگرن به شمار می‌آید.
در صورتی که فرد به دستور عمل‌های پزشک معالجش توجه کند دیگر امکان بازگشت میگرن وجود ندارد مگر در شرایطی که فرد دچار بیماری‌های زمینه‌ای باشد.
بعد از درمان میگرن فرد باید تاحدی به تغییر شرایط محیطی و زندگی خود بپردازد یعنی محیطی به دور از استرس و فشار‌های روانی برای خود فراهم کند تا از بازگشت این بیماری پیش گیری کند. طب سوزنی یکی از روش‌های درمانی سنتی کشور چین است که دارای قدمت تاریخی است، اما امروزه دیگر این روش درمانی فقط مختص به کشور چین نیست و در همه جای دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.  
طب سوزنی سبب تعادل میزان سروتونین در مغز می‌شود. سروتونین یکی از مواد شیمایی موجود در مغز است که وظیفه اصلی آن تنظیم درد در سیستم عصبی است.
این روش درمانی با تحریک سیستم پاراسمپاتیک میزان ابتلا به استرس و انقباظ عضلانی را کاهش می‌دهد. علاوه بر آن با ایجاد تغییرات شیمایی در خون ترشح آندروفین مغز را افزایش می‌دهد؛ که تمام این موارد در بهبود کامل میگرن موثر است.
کد مطلب: 132518
برچسب ها: طب سوزنی میگرن
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *