۰
شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۶

هرمزگان یک هفته دیگر تعطیل شد

استاندار هرمزگان گفت: محدودیت های مقابله با کرونا در شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز شیوع این بیماری یک هفته دیگر تمدید شد و مردم نیز از مراجعه حضوری به ادارات جدا خودداری کنند.
استاندار هرمزگان گفت: محدودیت های مقابله با کرونا در شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز شیوع این بیماری یک هفته دیگر تمدید شد و مردم نیز از مراجعه حضوری به ادارات جدا خودداری کنند.
به گزارش مهر، فریدون همتی با بیان اینکه محدودیت‌های شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا تمدید شد، بیان داشت: این محدودیت‌ها از روز شنبه ۲۱ تیر در شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا در هرمزگان، به مدت یک هفته دیگر نیز تمدید شد.
وی عنوان کرد: بر اساس محدودیت‌های ابلاغی در هفته پیش رو، فعالیت آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبانسراها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها ممنوع و تعطیل است.
استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه حضور کارکنان و ارباب رجوع بدون ماسک به ادارات اکیداً ممنوع است، خاطرنشان کرد: در این مدت فعالیت سینماها، تئاتر و مراکز مشابه، موزه، باغ موزه‌ها و شهربازی‌ها نیز ممنوع است.
به گفته وی، دیگر محدودیت‌ها شامل تعطیلی تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی، کافه‌ها، قهوه‌خانه و چاپخانه‌ها است.
همتی تصریح کرد: فعالیت مراکز تفریحی آبی، استخرهای سرپوشیده، باشگاه‌های بدنسازی و باشگاه‌ها و فعالیت‌های ورزشی پربرخورد از جمله کشتی، کاراته، جودو و موارد مشابه نیز ممنوع است.
وی اضافه کرد: همچنان مساجد و مصلی‌ها نیز تعطیل هستند و برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش‌ها ممنوع است و نماز جمعه نیز برگزار نمی‌شود.
استاندار هرمزگان ابراز داشت: مصوبات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان نیز همچنان اعمال می‌شوند که بر این اساس در همه محیط‌های کار مشاغل مختلف از جمله ادارات، بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی، فعالیت‌های عمرانی و اصناف مختلف استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی الزامی است و در این راستا نظارت‌های گسترده در استان انجام و با متخلفان برخورد خواهد شد.
وی افزود: ناظرین و بازرسان به صورت گسترده در سطح استان فعال هستند و با هر بنگاه، صنف و مجموعه‌ای که پروتکل‌ها را رعایت نکند، برخورد قانونی همچون پلمپ آن واحد صورت می‌گیرد.
رئیس ستاد مقابله با کرونا در هرمزگان خاطرنشان کرد: در راستای مقابله با ویروس کرونا، رفت و آمد و تردد به تمامی روستاهای استان هرمزگان کماکان با محدودیت جدی مواجه است و از هرگونه سفر غیرضروری به روستاها جلوگیری می‌شود و تنها برای انجام پروژه‌های عمرانی و فعالیت‌های مختلف شغلی، افراد مربوطه می‌توانند با رعایت دقیق تمامی پروتکل‌های بهداشتی در روستاها حضور یافته و به فعالیت بپردازند.
وی عنوان کرد: در همه ادارات استان هرمزگان، مدیران ضمن موافقت با مرخصی برای کارمندان دارای بیماری زمینه‌ای، افراد با سن بالای ۵۰ سال و زنان باردار، شرایط فعالیت این افراد به صورت دورکاری را فراهم کنند.
همتی اظهار داشت: ارائه خدمات به ارباب رجوع نیز بیشتر از طریق میز خدمت الکترونیکی انجام شود و مردم نیز از این شیوه غیر حضوری برای انجام امور اداری خود استفاده کنند تا شاهد خلوت بودن، ادارات باشیم.
به گفته وی، بازاریان و افراد مسئول مجتمع‌های تجاری، مراکز خرید و پاساژها در هرمزگان، باید نظارت دقیقی داشته باشند تا فردی بدون ماسک وارد این مجموعه‌ها نشود و همه در این اماکن حتماً از ماسک استفاده کنند.
استاندار هرمزگان تاکید کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا، هرگونه م تجمع افراد و توقف خودرو در سواحل به ویژه ساحل شهر بندرعباس ممنوع است و نیروی انتظامی وظیفه دارد از این تجمعات جلوگیری و با توقف خودروها برخورد و آنها را جریمه کند.
وی با اظهار اینکه برگزاری هرنوع تجمع و مراسم عروسی و ختم در سراسر استان هرمزگان با توجه به شیوع بیماری کرونا، همچنان ممنوع است، عنوان کرد: نیروی انتظامی باید تذکرهای لازم را در این خصوص مطرح و با نظارت جدی از برگزاری این مراسم و تجمعات جلوگیری کند.
همتی بیان کرد: مردم نیز در صورت مشاهده این مراسمات به مراجع مربوطه اطلاع دهند و در روستاها دهیاران باید در این زمینه نظارت‌های گسترده داشته باشد و فرمانداران و بخشداران نیز به طور جدی در این خصوص ممنوعیت را اعمال کنند.
وی یادآور شد: این محدودیت‌ها برای تمامی استان‌ها و شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا به صورت یکسان تصویب و ابلاغ شده است.
کد مطلب: 132610
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *