۰
سه شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۱

استحکام‌بخشی فلک‌الافلاک به کجا رسید؟

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان گفت: فاز پایانی مطالعات استحکام‌بخشی قلعه فلک الافلاک در حال انجام است.
استحکام‌بخشی فلک‌الافلاک به کجا رسید؟
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان گفت: فاز پایانی مطالعات استحکام‌بخشی قلعه فلک الافلاک در حال انجام است.
سید امین قاسمی در جلسه بررسی موانع حریم و استحکام‌بخشی قلعه فلک الافلاک، اظهار کرد: با توجه به درخواست نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی در خصوص رفع موانع موجود در مورد حریم قلعه فلک الافلاک جلسه‌ای با حضور معاونان این اداره‌کل برگزار شد.
وی تصریح کرد: فاز پایانی مطالعات استحکام‌بخشی قلعه فلک الافلاک در حال انجام است و با تأمین اعتبار لازم در آینده نزدیک بخش تکمیلی آن اجرا می‌شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان خاطرنشان کرد: عملیات مرمتی سربازخانه، بنای باشگاه افسران، ساخت بازارچه صنایع‌دستی و بناهای ضلع شمالی قلعه فلک الافلاک رو به پایان و در حال تکمیل است.
قاسمی اضافه کرد: طرح محتوایی موزه مفرغ و سکه در محل باشگاه افسران در حال نهایی شدن است که انتظار می‌رود با پیگیری و جدیت نمایندگان در مجلس شورای اسلامی شاهد پیشبرد اهداف مربوطه در این زمینه باشیم.
مرتضی محمودوند نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: آزادسازی و ساماندهی حریم قلعه فلک الافلاک از مطالبات دیرینه و به‌حق مردم لرستان و خرم‌آباد است که مجمع نمایندگان استان به‌عنوان یکی از اولویت‌های کاری به دنبال آن هستند.
وی تصریح کرد: با عنایت به تأکید مقام معظم رهبری در این خصوص امیدواریم هر چه سریع‌تر شاهد ساماندهی و اجرای این پروژه مهم باشیم.
کد مطلب: 135652
برچسب ها: میراث فرهنگی
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *