۰
جمعه ۱۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۴

کلاهبرداری میلیاردی با رسید جعلی

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران از دستگیری زن و مرد کلاهبردار که با ارائه رسید بانکی جعلی۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال ارز خارجی خریده بودند، خبر داد.
رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران از دستگیری زن و مرد کلاهبردار که با ارائه رسید بانکی جعلی۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال ارز خارجی خریده بودند، خبر داد.
به‌گزارش ایلنا، سرهنگ سیدعلی شریفی گفت: دوم اردیبهشت امسال پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری در کلانتری ۱۰۱ تجریش با شکایت مالک مغازه طلافروشی تشکیل و با دستور مقام قضایی برای رسیدگی تخصصی به پایگاه یکم پلیس آگاهی ارجاع شد.
وی افزود: شاکی پس از مراجعه به پایگاه یکم به کارآگاهان گفت: بیست و هفتم فروردین شخصی به نام هاشم با تلفن مغازه ام تماس گرفت و تقاضای خرید ۶۰ قطعه سکه بهار آزادی به مبلغ سه میلیارد و هفتصد میلیون ریال کرد و متعاقب آن شماره ساتنا خود را به وی ارایه که او نیز پس از دقایقی تصویری مبنی بر واریز مبلغ معامله را به تلفنم ارسال کرد لیکن به دلیل پایان وقت اداری بانک امکان پیگیری نبود و با پافشاری و اصراری که خریدار بابت اینکه پول را به حساب واریز کرده بایستی سکه‌ها را در همین لحظه تحویل پیکی که اعزام می‌کند، بدهم به ناچار سکه را به پیک تحویل دادم، ولی پس از تحویل سکه‌ها متوجه شدم وجهی به حسابم واریز نشده و با این شگرد از من کلاهبرداری شده است.
رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران گفت: در گام اول تحقیقات کارآگاهان موفق شدند شخصی که به عنوان پیک موتوری سکه را تحویل گرفته بود، شناسایی کنند و با هماهنگی‌های قضایی وی را در بیست و دوم مرداد دستگیر کنند و به پایگاه یکم پلیس آگاهی انتقال دهند.
سرهنگ شریفی افزود: فرد دستگیر شده که علیرضا نام داشت پس از انتقال به پایگاه یکم پلیس آگاهی در اظهارات خود گفت مدتی است به عنوان پیک موتوری برای خانمی به اسم میترا کار می‌کنم و در قبال ارایه حق الزحمه که برای هر بار کار یک سکه بهار آزادی بود ارز‌های خارجی و مسکوک طلا جا به جا می‌کردم و برای اینکه روزی دستگیر نشوم میترا سیم کارت‌هایی را برای تماس تهیه می‌کرد و پس از انجام کار سیم کارت را معدوم می‌کردم.
وی با بیان اینکه در گام بعدی از تحقیقات پلیسی مخفیگاه میترا شناسایی شد، گفت: با هماهنگی‌های قضایی این خانم، بیست و سوم مرداد در یک عملیات پلیسی در حوالی خیابان تهران نو دستگیر شد.
این مقام انتظامی افزود: میترا در بدو ورود به پلیس آگاهی به جرم خود معترف شد و اظهار داشت از شاکی سکه نگرفته است و فقط ارز خارجی بوده که چندی پیش شخصی به نام داریوش به بهانه ازدواج با وی آشنا شده و تمام این کار‌ها نقشه او بوده و در حال حاضر داریوش به یک کشور اروپایی متواری شده است.
رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی اضافه کرد: کارآگاهان با احضار مجدد شاکی از وی تحقیقات مجدد اخذ که مشخص می‌شود سکه‌ای به متهمان تحویل نشده بلکه ماجرای فروش ارز (یورو) به متهمان بوده است که با گزارش به مرجع قضایی متهمان با صدور قرار قانونی برای کشف زوایای پنهان پرونده و دستگیری متهم متواری در اختیار کارآگاهان دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی است.
کد مطلب: 135828
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *