۰
يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۱

خبر بد برای قهرمان لیگ برتر فوتسال

با لغو مسابقات فوتسال جام باشگاه‌های آسیا در سال ۲۰۲۰، قهرمان لیگ برتر فوتسال فرصت پس گرفتن جام قهرمانی آسیا را از دست داد.
با لغو مسابقات فوتسال جام باشگاه‌های آسیا در سال ۲۰۲۰، قهرمان لیگ برتر فوتسال فرصت پس گرفتن جام قهرمانی آسیا را از دست داد.
به گزارش ایسنا، شیوع بیماری کرونا برگزاری رقابت‌های ورزشی را مختل کرده و فیفا و کنفدراسیون‌ها در تلاش برای برگزاری رویدادهای مهم هستند به همین دلیل نیز کنفدراسیون فوتبال آسیا در نهایت تصمیم به برگزاری قطعی مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا که پیش از این سه بار به تعویق افتاده بود گرفت و مقرر شد این مسابقات از ۱۲ تا۲۳ آذر در کویت برگزار شود.
در این تاریخ قرار بود مسابقات جام باشگاه‌های فوتسال آسیا برگزار شود اما AFC به دلیل مواردی چون هزینه‌بر بودن برگزاری بازی‌ها، نزدیکی با زمان برگزاری مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا، نا آماده بودن تیم‌ها و عدم مشخص بودن نماینده برخی کشورها و همچنین عدم الزام برای معرفی تیمی به فیفا تصمیم به لغو این مسابقات گرفت. این در حالی است که تیم مس سونگون قهرمان لیگ برتر ایران عزم خود را برای حضور در این مسابقات جزم کرده بود.
مسی‌ها که دو سال پیش عنوان قهرمانی این مسابقات را کسب کردند سال گذشته قهرمانی را به رقیب ژاپنی واگذار کردند و برای پس گرفتن این عنوان برنامه ویژه ای داشتند. تعدادی از ستاره های این تیم با گزینه حضور در جام باشگاه‌های آسیا حاضر به تمدید قرارداد شدند اما عملا لغو این بازی‌ها بیش از همه به ضرر قهرمان لیگ ایران شد تا هم بخشی از بودجه آن‌ها که برای حضور در این مسابقات در نظر گرفته شده بود کاهش یابد و هم فرصت پس گرفتن عنوان قهرمانی آسیا، از ایران و تیم مس سونگون گرفته شود.
کد مطلب: 136315
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *