۰
جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۶

سیاست های غلط مانع دور زدن تحریم ها

عضو هیئت رییسه اتاق بازرگانی ایران و کانادا می‌گوید، بخش خصوصی ایران می‌داند که چگونه باید با وجود تحریم‌ها، به فعالیت‌های خود ادامه دهد.
عضو هیئت رییسه اتاق بازرگانی ایران و کانادا می‌گوید، بخش خصوصی ایران می‌داند که چگونه باید با وجود تحریم‌ها، به فعالیت‌های خود ادامه دهد.
موسی احمدزاده در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: تحریم و محدودیت‌های خارجی، در اقتصاد ما مسئله‌ای جدید نیستند و ما در طول تمام دهه‌های گذشته بنا به دلایل و بهانه‌های مختلف زیر فشار تحریم‌های یک یا چند جانبه قرار گرفته‌ایم.
به گفته وی، هرچند این تحریم‌ها، ناجوانمردانه هستند و فشار زیادی بر اقتصاد و سپس اقشار مختلف مردم وارد می‌کنند اما در هر صورت فعالان اقتصادی و کسانی که کار خود را در این سال‌ها آغاز کرده‌اند، همواره با این فشارها مواجه بوده و در چنین بستری کار خود را آغاز کرده‌اند.
عضو هیئت رییسه اتاق بازرگانی ایران و کانادا با بیان اینکه بخش خصوصی ایران می‌داند چطور باید تحریم‌ها را دور زده و با وجود محدودیت‌ها، تجارت خود را ادامه دهد، بیان کرد: ما در طول تمام سال‌های گذشته به خوبی این موضوع را اثبات کرده‌ایم که هرچند با محدودیت و تحریم اما می‌توان تجارت را زنده نگه داشت اما این مسئله پیش شرط بسیار مهمی دارد و آن فراهم بودن مقدمات داخلی است.
احمدزاده با اشاره به برخی تحریم‌های داخلی، ادامه داد: متاسفانه برخی قوانین و مقررات دست و پاگیر داخلی، راه را بر تولید می‌بندند و سرمایه گذاران را مجبور می‌کنند که یا فضای کاری خود را ترک کنند یا دیگر مانند گذشته فعال نباشند، از این رو می‌توان اینطور برداشت کرد که در شرایطی که ما می‌توانیم تحریم‌ها را دور بزنیم، با مدیریت و سیاست‌های غلط موانعی در این مسیر به وجود می آید و این در بلندمدت برای اقتصاد ایران مطلوب نیست.
کد مطلب: 137012
برچسب ها: تحریم
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *