۰
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۴

روند کاهشی نفت ازسرگرفته شد

قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه در واکنش به آمار هفتگی رشد ذخایر نفت آمریکا که نگرانیها نسبت به اشباع عرضه جهانی را برانگیخت، کاهش یافت.
قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه در واکنش به آمار هفتگی رشد ذخایر نفت آمریکا که نگرانیها نسبت به اشباع عرضه جهانی را برانگیخت، کاهش یافت.
به گزارش ایسنا، بهای معاملات نفت برنت برای تحویل در دسامبر ۲۳ سنت معادل ۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۴۲ دلار و ۹۳ سنت در هر بشکه رسید.
بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۲۰ سنت معادل ۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۴۱ دلار و ۵۰ سنت در هر بشکه رسید. هر دو شاخص روز گذشته افزایش داشتند.
چیوکی چن، تحلیلگر ارشد شرکت "سان وارد تریدینگ" درباره وضعیت روز جاری بازار گفت: رشد ذخایر نفت آمریکا به همراه افزایش اخیر موارد ابتلا به کووید ۱۹ در سطح جهانی باعث شد سرمایه گذاران در قراردادهایشان تجدیدنظر کنند.
گزارش موسسه امریکن پترولیوم نشان داد ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۱۶ اکتبر به میزان ۵۸۴ هزار بشکه در روز رشد کرد و به حدود ۴۹۰.۶ میلیون بشکه رسید. تحلیلگران در نظرسنجی رویترز کاهش این ذخایر به میزان یک میلیون بشکه را پیش بینی کرده بودند.
عامل دیگری که به فشارهای کاهشی در بازار افزود، عبور آمار جهانی ابتلا به کرونا از مرز ۴۰ میلیون در روز سه شنبه و وضع محدودیتهای جدید در بخشهایی از اروپا بود.
الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه روز سه شنبه گفت: هنوز زود است درباره آینده پیمان کاهش تولید نفت اوپک پلاس صحبت شود و ما باید پیش از این که هر گونه تصمیمی گرفته شود، وضعیت را در ماه آینده بررسی کنیم.
اوپک و متحدانش تحت توافقی که در آوریل امسال منعقد شد، قرار است محدودیت عرضه خود را از ۷.۷ میلیون بشکه در روز به ۵.۷ میلیون بشکه در روز در اول ژانویه سال ۲۰۲۱ کاهش دهند.
همزمان تولید نفت لیبی که از مشارکت در توافق کاهش تولید معاف است پس از توافق گروههای رقیب و لغو محاصره تاسیسات و بنادر نفتی، به سرعت در حال افزایش است و نفت بیشتری را به بازار روانه می کند در حالی که تقاضا همچنان ضعیف مانده است.
بر اساس گزارش رویترز، عاملی که از قیمتهای نفت تا حدودی حمایت کرد، نزدیک شدن کاخ سفید و دموکراتهای کنگره به توافق روی بسته محرک مالی جدید بود که ممکن است تقاضا برای سوخت را تقویت کند.
کد مطلب: 138466
برچسب ها: نفت
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *