کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

هوای پایتخت ناسالم برای گروه‌های حساس

7 آبان 1399 ساعت 9:13

کیفیت هوای پایتخت امروز -هفتم آبان- از لحاظ افزایش‌ غلظت آلایندگی ۲.۵ میکرون با شاخص ۱۱۱ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی، ریوی ، سالمندان، کودکان و زنان باردار است.


کیفیت هوای پایتخت امروز -هفتم آبان- از لحاظ افزایش‌ غلظت آلایندگی ۲.۵ میکرون با شاخص ۱۱۱ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی، ریوی ، سالمندان، کودکان و زنان باردار است.
به گزارش ایرنا بر اساس اعلام روز چهارشنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:٣٠ امروز بر روی شاخص ۱۰۷ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بود.
در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۷۴، ذرات ازن با شاخص ۵۴، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۹۵ و منواکسید کربن با شاخص ۳۴ بوده‌است.
ایستگاه پونک صدرنشین در شرایط سالم
بر این اساس، ایستگاه‌های پونک با شاخص ۷۴، گلبرگ منطقه ۸ با  شاخص ۷۵ و اقدسیه منطقه یک با شاخص ۸۳ از  لحاظ ذرات ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده‌اند.
ایستگاه پارک قایم منطقه ۱۸ در شرایط ناسالم
همچنین ایستگاه‌های پارک قایم منطقه ۱۸ با شاخص ۱۵۰ ، پارک سلامت منطقه ۱۷ و پارک شکوفه  منطقه ۱۴ هر دو با شاخص ۱۴۰ از لحاظ غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین آلایندگی را داشتند. 
شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.
۱۵روز هوای پاک
از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۵۶ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۴۹ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه‌ها در تهران به ثبت رسیده‌است.


کد مطلب: 138777

آدرس مطلب :
https://www.mardomsalari.ir/news/138777/هوای-پایتخت-ناسالم-گروه-های-حساس

مردم سالاری آنلاين
  https://www.mardomsalari.ir