۰
سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۳۵

مشاهده پیاده‌روی فضایی به صورت زنده

قرار است دو فضانورد روسی روز چهارشنبه(18 نوامبر) برای انجام یک پیاده‌روی فضایی که مقدمات ورود یک ماژول تحقیقاتی جدید روسیه را آغاز خواهد کرد، به خارج از ایستگاه فضایی بین‌المللی بروند.
مشاهده پیاده‌روی فضایی به صورت زنده
قرار است دو فضانورد روسی روز چهارشنبه (18 نوامبر) برای انجام یک پیاده‌روی فضایی که مقدمات ورود یک ماژول تحقیقاتی جدید روسیه را آغاز خواهد کرد، به خارج از ایستگاه فضایی بین‌المللی بروند.
به گزارش ایسنا و به نقل از ناسا، ۱۸ نوامبر "سرجی ریجیکوف"(Sergey Ryzhikov) فرمانده ماموریت اکسپدیشن ۶۴  و "سرجی کاد سرجوکوف"(Sergey Kud-Sverchkov) مهندس پرواز از آژانس فضایی روسیه، از ایستگاه فضایی از طریق ماژول Poisk در سمت روبروی بخش روسی ایستگاه برای پیاده روی فضایی خارج شوند که انتظار می‌رود این پیاده روی بیش از شش ساعت به طول بیانجامد.
 کیت روبینز، فضانورد ناسا نیز به فضانوردان کمک خواهد کرد تا لباس خود را بپوشند و پس از خارج شدن نیز روند پیشرفت آنها را رصد خواهد کرد. پوشش مستقیم و زنده پیاده‌روی فضایی این دو فضانورد روس از ساعت ۸:۳۰ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی (ساعت ۱۷ به وقت تهران) از تلویزیون و وبسایت ناسا آغاز خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود پیاده‌روی فضایی حدود ساعت ۹:۳۰ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی (ساعت ۱۸ به وقت تهران) آغاز شود.
ریجیکوف به عنوان خدمه خارج از منشور ۱ (EV۱) تعیین شده است و لباس فضایی روسی اورلان با راه راه قرمز و کاد سرجوکوف نیز به عنوان خدمه عملیات کرو ۲ (EV۲) یک لباس فضایی با نوارهای آبی خواهد پوشید. این چهل و هفتمین پیاده روی فضایی فضانوردان روسی برای مونتاژ و نگهداری ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد بود.
در طول این پیاده روی فضایی، این دو فضانورد ابتدا بازرسی‌های نشتی را در خارج از دریچه انجام خواهند داد چرا که این اولین پیاده‌روی فضایی است که آنها از ماژول Poisk برای انجام این کار استفاده می‌کنند. در مرحله بعد، آنها یک آنتن را از یک ماژول دیگر و بخش اتصال "Pirs" به بخش"Poisk" منتقل خواهند کرد. ماژول‌های"Pirs" رو به زمین با ماژول آزمایشگاهی چند منظوره جدید روسی به نام "Nauka"جایگزین خواهند شد.
فضانوردان همچنین یک تنظیم کننده جریان سیال را بر روی ماژول"Zarya" جایگزین خواهند کرد که وظیفه این ماژول سخت افزاری اندازه گیری اثرات زباله‌های فضایی است. آنها سپس ابزاری را برای اندازه‌گیری بقایای حاصل از شلیک‌های رانشگر تغییر مکان می‌دهند. این اولین پیاده‌روی فضایی این دو فضانورد و هشتمین پیاده‌روی فضایی سال ۲۰۲۰ و در مجموع ۲۳۲ امین پیاده‌روی فضایی برای پشتیبانی از مونتاژ، نگهداری و ارتقای ایستگاه فضایی خواهد بود.
کد مطلب: 139917
برچسب ها: پیاده روی فضایی
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *