۰
پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۲

راهکارهای مقابله با استرس را بشناسیم 

راهکارهای مقابله با استرس را بشناسیم 
یک روانشناس گفت: مقابله با استرس تکنیک‌هایی دارد که لازم است با آن‌ها آشنا شویم.
سهیل دهقان در گفت‌وگو با ایسنا در رابطه با تکنیک‌های مقابله با استرس، اظهار کرد: وقتی فشار روانی به ما وارد می‌شود آن را استرس می‌گوییم و بسیاری از اوقات اضطراب باعث استرس می‌شود.
وی ادامه داد: استرس عوامل مختلفی دارد، اولین کار در مقابله با آن این است که باید دلیل روان شناختی آن را پیدا کنیم؛ یعنی برای نمونه اگر شما فردی کمال گرا هستید، وقتی کارتان به صورت کامل انجام نمی‌شود، دچار استرس می‌شوید.
دهقان عنوان کرد: در این شرایط باید شما کمال گرایی را درست کنید؛ بنابراین باید عوامل روان‌شناسی موجب استرس را پیدا و آن‌ها را درمان کنیم که این یک کار زیربنایی است.
این روانشناس بیان کرد: می‌توانیم به محض اینکه دچار استرس شدیم یک یا دو دقیقه افکارمان را به خاطرات خوشایند خود ببریم و در این فاصله ترشحات هورمون‌های بدن تغییر کرده و فشار روانی کم می‌شود.
وی ریلکس کردن و آرام‌سازی ذهن را یکی‌از تکنیک‌های کاهش استرس دانست و افزود: در این حالت باید تمام ذهن و بدن خود را رها ساخته و به اصطلاح تعطیل کنیم و در یک حالت خلسه و بی ذهنی و فکری بسر ببریم.
دهقان تکنیک دیگر مقابله با استرس را دور شدن از محیط استرس‌زا عنوان کرد و افزود: برای نمونه اگر در ترافیک دچار استرس شُدید به نقطه خلوتی بروید یا اگر فردی باعث ایجاد استرس در شما می‌شود از آن فرد و محیط جدا شوید.
کد مطلب: 140450
برچسب ها: استرس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *