۰
يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۷

جلسات خانگی عامل افزایش بستری‌هاست

فرماندار خمینی شهر گفت: متاسفانه جلسات خانگی در شهرستان همچنان برگزار می شود و همین مشکل آمار بستری در بیمارستان ها را افزایش داده است. ۲۳ هزار کسبه به منظور کاهش آمار ابتلا به کرونا خانه نشین شده اند، پس چرا برخی ها با برگزاری جلسات خانگی به حقوق این کسبه تجاوز می کنند؟
جلسات خانگی عامل افزایش بستری‌هاست
 فرماندار خمینی شهر گفت: متاسفانه جلسات خانگی در شهرستان همچنان برگزار می شود و همین مشکل آمار بستری در بیمارستان ها را افزایش داده است. ۲۳ هزار کسبه به منظور کاهش آمار ابتلا به کرونا خانه نشین شده اند، پس چرا برخی ها با برگزاری جلسات خانگی به حقوق این کسبه تجاوز می کنند؟
علیرضا بصیری، امروز (یکشنبه- ۹ آذر ماه) در جلسه ستاد کرونای شهرستان خمینی شهر، اظهار کرد: تروریست ها و دشمنان با ترور شهید فخری زاده ناتوانی خود را به دنیا نشان دادند و ثابت کردند در برابر فرزندان ایران ناتوانند.
وی در مورد وضعیت کرونا در شهرستان خمینی شهر، افزود: وضعیت خمینی شهر از اوایل آبان ماه به جهت رعایت ها و اقدامات صورت گرفته از جهت بروز بیماری، میزان بستری ها و فوتی ها سیر نزولی داشته است، اما تراکم جمعیتی شهرستان بسیار بالاست و اگر دقت لازم را نداشته باشیم دوباره دچار بحران خواهیم شد.
به گزارش ایسنا، فرماندار خمینی شهر افزود: متاسفانه جلسات خانگی در شهرستان همچنان برگزار می شود و همین مشکل آمار بستری در بیمارستان ها را افزایش داده است. ۲۳ هزار کسبه به منظور کاهش آمار ابتلا به کرونا خانه نشین شده اند، پس چرا برخی ها با برگزاری جلسات خانگی به حقوق این کسبه تجاوز می کنند؟
بصیری در مورد طرح تعطیلی مشاغل گروه های ۲، ۳ و ۴ گفت: کسبه خمینی شهر خیلی خوب با اجرای این طرح همکاری و مغازه های خود را تعطیل کردند. بازرسی ها در این بخش بیشتر خواهد شد و با افراد خاطی برخورد قانونی می شود.
وی گفت: اداره صمت پیش بینی های لازم را برای مایحتاج مردم داشته باشد و شهروندان از حضور در صف ها پرهیز کنند و بدون شک کمبودها به سرعت پیگیری و برطرف می شود.
فرماندار خمینی شهر با تاکید بر اهمیت افزایش فعالیت قرارگاه های محله محور گفت: دستگاه های مختلف همکاری های لازم با این قرارگاه ها را داشته باشند تا با این طرح مردمی بتوان بیماری را کنترل کرد.
وی افزود: برای برگزار نشدن مراسم باید دستگاه های فرهنگی ورود کنند. برگزاری مراسم ترحیم ِ مجازی در دیگر شهرها در حال انجام است و در خمینی شهر هم باید اجرایی شود. ختم قرآن های مجازی باعث می شود که هم متوفا فیض ببرد و هم افراد بیشتری مبتلا نشوند. 
بصیری با تاکید بر تعطیلی آرامستان ها و تفرجگاه ها، اظهار کرد: اگر وضعیت قرمز بیش از دو هفته ادامه یابد تعطیلی صنوف همچنان ادامه خواهد داشت.
۵۰۸ نفر در آبان ماه بستری شده اند
همچنین رئیس مجمع بیمارستانی خمینی شهر در مورد عملکرد شهرستان در حوزه درمان گفت: در مهر ۵۰۰ نفر و در آبان ماه ۵۰۸ نفر در بیمارستان پذیرش شدند. همچنین در مهر ۸۶ نفر و در آبان ماه ۶۱ نفر در بیمارستان بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند.
علی اکبر جنگجو افزود: بیمارانی هستند که در بخش ها بستری شده اند و نیاز به تخت آی سی یو دارند، اما به علت اینکه تعداد تخت آی سی یو محدود است در بخش به آنها خدمات رسانی می شود. این در صورتی است که دو تخت دیگر به تخت های آی سی یو بیمارستان شهید اشرفی اضافه شده و جمعا ۹ تخت مراقب ویژه در این بیمارستان وجود دارد. 
وی با بیان اینکه تاکنون ۵۰ درصد پرسنل بیمارستان به کرونا مبتلا شده اند، اظهار کرد: در آبان ماه ۳۲ نفر و در مهر ماه ۵۵ از پرسنل بیمارستان خمینی شهر به کرونا مبتلا شده اند.
رئیس مجمع بیمارستانی شهرستان خمینی شهر با بیان اینکه ۶۱ درصد بیماران فوت شده بالای ۶۰ سال هستند، گفت: طبق آمار شرایط فعلی نسبت به قبل بدتر شده و بیمارانی که به بیمارستان مراجعه می کنند بدحال تر هستند. این یک هشدار است و امیدواریم که تعطیلی ها به کاهش ابتلا کمک کند.
۱۵۰ تن برنج و ۳۴ تن مرغ منجد در شهرستان توزیع می شود
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت نیز در این جلسه گزارشی از ۲۰ آبان ماه تاکنون ارائه کرد و افزود: با هماهنگی بسیج اصناف و نیروی انتظامی تعداد ۱۴ گروه دو نفره و یک گروه سه نفره در سطح شهرستان فراخوان داده شد و ۳۱ نفر بازرس افتخاری بسیج فعال شدند و هر شب بازرسی ها از صنوف انجام شده است.
مصطفی بدیعیان گفت: طی این مدت تعداد ۹هزار و ۴۲۴ واحد صنفی بازرسی، ۱۷۱۱ مورد اخطار کتبی، ۳۵۵۵ اخطار شفاهی و ۳۰ واحد صنفی پلمب و ۴۰ واحد جریمه شدند. واحدهای صنفی شهرستان خمینی شهر از روز اول تعطیلی ها ۴۵ درصد پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده اند و تا شب گذشته این آمار به ۹۵ درصد افزایش یافته است.
وی به تراکم بالای جمعیت شهرستان اشاره و اظهار کرد: همان واحدهای گروه یک نیز که در خمینی شهر باز هستند به اندازه کل واحدهای صنفی شهرستان های اطراف هستند و شب گذشته اداره اصناف از واحدهای گروه یک نیز درخواست کرد که در حد توان به صورت خودجوش واحد خود را تعطیل کنند.
رئیس اداره صمت خمینی شهر در مورد توزیع کالاهای اساسی، تصریح کرد: ۱۵۰ تن برنج برای شهرستان اختصاص یافته و از دیروز توزیع آن آغاز شده است. همچنین دو محموله ۳۴ تنی مرغ منجمد در سطح شهرستان در حال توزیع است.
وی در مورد نگرانی های مردم در خصوص کمبود روغن گفت: بالغ بر ۳۰۰ تن روغن نباتی جامد و مایع از استان های دیگر جذب کردیم که در سطح شهرستان توزیع خواهد شد. ۱۲۶ انبار ثبتی شهرستان نیز موجودی خود را اعلام کرده و کالاهایشان را برای توزیع در اختیار قرار داده اند.
همچنین معاون خدمات شهری شهرداری خمینی شهر، گفت: ۱۸ روز بازار در سطح شهر داریم که با هماهنگی نیروی انتظامی تمام روزبازارها تعطیل و از طریق نصب بنر و فضای مجازی نیز اطلاع رسانی های لازم انجام شده است. مناطق گردشگری، امام زاده سید محمد و پارک ها نیز همچنان تعطیل هستند.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خمینی شهر نیز گفت: اکثر مردم نمی توانند تجهیزات پزشکی را تهیه یا اجاره کنند. به همین منظور مجموعه جمعیت هلال احمر یک بانک امانات و تجهیزات پزشکی دارد که به صورت امانت این تجهیزات را در اختیار مردم قرار می دهد.
تاجدره افزود: تعداد قابل توجهی دستگاه اکسیژن ساز و تخت برای این بانک تهیه کرده ایم، اما آمار مراجعه کنندگان به هلال احمر بسیار بالاست و نمی توانیم پاسخگوی همه مراجعان باشیم.
کد مطلب: 140633
برچسب ها: کرونا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *