۰
سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۳

تازه‌ترین آمار جهانی کرونا

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۷۳ میلیون و ۱۹۳ هزار و ۴۲۷ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۶۲۷ هزار و ۹۷۹ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.
تازه‌ترین آمار جهانی کرونا
آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۷۳ میلیون و ۱۹۳ هزار و ۴۲۷ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۶۲۷ هزار و ۹۷۹ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.
به گزارش ایسنا، بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۵۱ میلیون و ۳۲۶ هزار و ۹۲۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته‌اند.
روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.
آمریکا هم‌اکنون با بیش از ۱۶.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۳۰۸ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند و برزیل نیز با آمار میلیونیِ مبتلایان پس از آمریکا به ترتیب با بیش از ۹.۹ و ۶.۹ میلیون مبتلا، جایگاه‌ دوم و سوم را در جهان به خود اختصاص داده‌اند.
همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.
تعداد جان‌باختگان این بیماری در ایتالیا از ۶۵ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در قاره سبز داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در انگلیس نیز از ۶۴ هزار نفر عبور کرده و با اختلاف نزدیک از ایتالیا در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد. همچنین فرانسه بیش از ۵۸ هزار و ایران نیز بیش از ۵۲ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند. پس از این کشورها نیز اسپانیا با بیش از ۴۸ هزار، روسیه با بیش از ۴۷ هزار و آرژانتین با بیش از ۴۱ هزار جان‌باخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۱۶ میلیون و ۹۴۲ هزار و 980 مبتلا، ۳۰۸ هزار و 91 قربانی
۲. هند: ۹ میلیون و ۹۰۶ هزار و ۵۰۷ مبتلا، ۱۴۳ هزار و ۷۴۶ قربانی
۳. برزیل: شش میلیون و ۹۲۹ هزار و ۴۰۹ مبتلا، ۱۸۱ هزار و ۹۴۵ قربانی
۴. روسیه: دو میلیون و ۶۸۱ هزار و ۲۵۶ مبتلا، ۴۷ هزار و ۳۹۱ قربانی
۵. فرانسه: دو میلیون و ۳۷۹ هزار و ۹۱۵ مبتلا، ۵۸ هزار و ۲۸۲ قربانی
۶.انگلیس: یک میلیون و ۸۶۹ هزار و ۶۶۶ مبتلا، ۶۴ هزار و ۴۰۲ قربانی
۷. ترکیه: یک میلیون و ۸۶۶ هزار و ۳۴۵ مبتلا، ۱۶ هزار و ۶۴۶ قربانی
۸. ایتالیا: یک میلیون و ۸۵۵ هزار و ۷۳۷ مبتلا، ۶۵ هزار و ۱۱ قربانی
۹. اسپانیا: یک میلیون و ۷۶۲ هزار و ۳۶ مبتلا، ۴۸ هزار و ۱۳ قربانی
۱۰. آرژانتین: یک میلیون و ۵۰۳ هزار و ۲۲۲ مبتلا، ۴۱ هزار و ۴۱ قربانی
براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۵ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌ و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همچنین کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا، آلمان، مکزیک، لهستان و ایران نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.
کد مطلب: 141490
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *