۰
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۰

جدیدترین آمار کرونا در جهان

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۸۱ میلیون و ۱۴۵ هزار و ۳۹۷ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۷۷۱ هزار و ۹۸۲ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.
جدیدترین آمار کرونا در جهان
آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۸۱ میلیون و ۱۴۵ هزار و ۳۹۷ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۷۷۱ هزار و ۹۸۲ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.
به گزارش ایسنا، بنابر تازه‌ترین آمارها همچنین تاکنون ۵۷ میلیون و ۲۹۴ هزار و ۱۹۲ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.
روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.
آمریکا تاکنون با بیش از ۱۹.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۳۴۱ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۲ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم بیش از ۷.۴ میلیون نفر اعلام شده است.
همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.
تعداد جان‌باختگان این بیماری در ایتالیا نیز از ۷۱ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در بین کشور های اروپایی داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در انگلیس هم از ۷۰ هزار نفر عبور کرده و با اختلاف نزدیک از ایتالیا در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد. همچنین فرانسه بیش از ۶۲ هزار و ایران نیز بیش از ۵۴ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.
پس از این کشورها، روسیه با بیش از ۵۴ هزار، اسپانیا با بیش از ۴۹ هزار، آرژانتین و کلمبیا نیز با بیش از ۴۲ هزار جان‌باخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۱۹ میلیون و ۵۷۳ هزار و ۸۴۷ مبتلا، ۳۴۱ هزار و ۱۳۸ قربانی
۲. هند: ۱۰ میلیون و ۲۰۸ هزار و ۷۲۵ مبتلا، ۱۴۷ هزار و ۹۴۰ قربانی
۳. برزیل: هفت میلیون و ۴۸۴ هزار و ۲۸۵ مبتلا، ۱۹۱ هزار و ۱۴۶ قربانی
۴. روسیه: سه میلیون و ۵۰ هزار و ۲۴۸ مبتلا، ۵۴ هزار و ۷۷۸ قربانی
۵. فرانسه: دو میلیون و ۵۵۹ هزار و ۶۸۶ مبتلا، ۶۲ هزار و ۷۴۶ قربانی
۶. انگلیس: دو میلیون و ۲۸۸ هزار و ۳۴۵ مبتلا، ۷۰ هزار و ۷۵۲ قربانی
۷. ترکیه: دو میلیون و ۱۴۷ هزار و ۵۷۸ مبتلا، ۱۹ هزار و ۸۷۸ قربانی
۸. ایتالیا: دو میلیون و ۴۷ هزار و ۶۹۶ مبتلا، ۷۱ هزار و ۹۲۵ قربانی
۹. اسپانیا: یک میلیون و ۸۶۹ هزار و ۶۱۰ مبتلا، ۴۹ هزار و ۸۲۴ قربانی
۱۰. آلمان: یک میلیون و ۶۵۵ هزار و ۳۲۲ مبتلا، ۳۰ هزار و ۵۰۲ قربانی
براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۸ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌ و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همچنین کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه،ایتالیا، اسپانیا،آلمان، کلمبیا،آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران، اوکراین، پرو و آفریقای جنوبی نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.
کد مطلب: 142225
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *