۰
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۶

روایت زاکانی از عقب نگه ماندگی قم

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه استان قم دومین شهر زیارتی کشور و کانون فکری جهان اسلام و انقلاب اسلامی است، اما توسط بسیاری از عناصر به‌صورت عمد در یک نقطه درجا زده و عقب نگه‌داشته می‌شود.
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه استان قم دومین شهر زیارتی کشور و کانون فکری جهان اسلام و انقلاب اسلامی است، اما توسط بسیاری از عناصر به‌صورت عمد در یک نقطه درجا زده و عقب نگه‌داشته می‌شود.
علیرضا زاکانی در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به هماهنگی نمایندگان استان قم بیان کرد: نمایندگان استان اتفاق‌نظری هماهنگ و کامل برای رفع نیازهای قم دارند و در این مدت جلسات متعددی با مسئولان دولتی و وزرا برای رفع مشکلات استان برگزار شده است.
وی افزود: نمایندگان به دنبال رفع بلاتکلیفی پروژه‌های زمین‌مانده هستند و در همین راستا جلساتی با عنوان نظارت صحیح بر مشکلات کلان استان و دسته‌بندی آن‌ها با وزرا انجام شد که با توکل بر خدا درصدد حل مشکلات با حضور استاندار هستیم.
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با تأکید بر رشد 5 برابری جمعیت استان قم طی سال‌های اخیر افزود: با توجه به اینکه استان قم دومین شهر زیارتی کشور و کانون فکری جهان اسلام و انقلاب اسلامی است، اما توسط بسیاری از عناصر به‌صورت عمد در یک نقطه درجا زده و عقب نگه‌داشته می‌شود که بخشی از این عناصر درون‌استان و بخشی دیگر فرااستانی هستند.
وی با اشاره به وحدت و انسجام میان مسئولان در راستای پیشرفت و بهبود استان عنوان کرد: استان ظرفیت جهش دارد و می‌تواند در ابعاد مختلف چهره خود را نشان دهد، ظرفیتی که به‌عنوان کانون ارتباطی میان 17 استان به شمار می‌رود و همچنین به‌عنوان محور مواصلاتی و در شرایط بسیار ویژه قرار دارد.
زاکانی با بیان اینکه مجلس دوره یازدهم وجوه امتیاز بالاتری نسبت به گذشته را دارد گفت: با مسئولان کشور تعاملاتی را برقرار کردیم که حاصل این همکاری و انسجام، تأسیس 5 دفتر در 5 بخش استان بوده است.  
وی با تأکید بر اینکه خدمت‌رسانی به مردم برای نمایندگان مایه مباهات است افزود: در نظر داریم علاوه بر شناخت ظرفیت‌ها و با توجه به پارامترهای سرآمد استان، بتوانیم پیگیری طرح‌های طی نشده گذشته و تکامل طرح‌های نیمه‌تمام ازجمله مترو، فرودگاه و مونوریل را در دستور کار قرار دهیم.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت 180 نماینده جدید در مجلس دوره یازدهم تصریح کرد: هدف از تشکیل جلسات متعدد با مسئولان کشوری این بوده که بتوانیم امور استان را براساس توانایی‌ها و با به کار بردن ظرفیت‌های فکری، عمرانی و همچنین با همکاری تمام ادارات از جمله شهرداری فرمانداری و استانداری داشته باشیم.
وی با بیان اینکه مجلس تمام تلاش خود را در راستای بهبود شرایط کنونی کشور انجام می‌دهد گفت: در بحث بودجه ایده‌ای مطرح شد که در آن به‌ضرورت ایجاد تعدد شهرستان اشاره شد تا در این راستا بتوانیم از پارامترهای سازمان برنامه‌ریزی استفاده کنیم.
زاکانی با تأکید بر تلاش مسئولان در طرح‌های مختلف از جمله مسکن، معیشت و رفع تحریم‌ها اضافه کرد: وجود حرم مطهر حضرت معصومه(س)، مسجد مقدس جمکران و دیگر مراکز مذهبی و فرهنگی سبب تردد میلیون‌ها زائر به قم شده است، بنابراین نمی‌توان مزایای شهری که خدمات اسلامی را به جهان ارائه می‌دهد نادیده گرفت.
وی با اشاره به وجود حوزه علمیه قم به‌عنوان حوزه علمیه جهانی با هزاران طلبه ابراز کرد: وجود مراجع عظام تقلید و علما در شهر قم این فرصت را برای توسعه همه‌جانبه استان ایجاد کرده است ولی متأسفانه این توسعه‌یافتگی در سال‌های گذشته مغفول مانده است.
کد مطلب: 142229
برچسب ها: مجلس زاکانی
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *