۰
سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۹

متخلفان اجرای احکام بودجه به دادگاه معرفی شوند

نماینده بافق و مهریز در مجلس تاکید کرد که باید با متخلفان از اجرای احکام بودجه شناسایی شده و به دادگاه معرفی شوند تا در سال های آینده شاهد تکرار این تخلفات نباشیم.
نماینده بافق و مهریز در مجلس تاکید کرد که باید با متخلفان از اجرای احکام بودجه شناسایی شده و به دادگاه معرفی شوند تا در سال های آینده شاهد تکرار این تخلفات نباشیم.
به گزارش ایسنا محمدرضا صباغیان در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی و بعد از گزارش رییس دیوان محاسبات درباره تفریغ بودجه سال ۱۳۹۸ با استناد به اصول ۵۴ و ۵۷ و ماده ۲۱۹ آیین نامه داخلی مجلس در اخطار و تذکری گفت: طبق گزارش قابل تامل رئیس دیوان محاسبات برخی از احکام بودجه اجرا نشده و برخی دیگر ناقص اجرا شده‌ است. همچنین همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به تناسب‌سازی تبدیل شده و در رابطه با حذف 3 دهک بالا از  24 میلیون نفر فقط یک میلیون نفر حذف شدند.
وی افزود: در این بین نوع برخورد با متخلفان از اجرای احکام بودجه مهم است و اینکه چه اتفاقی برای آنها افتاده است؟ انتظار می‌رود افراد متخلف و آنهایی که در اجرای صحیح بودجه کوتاهی کرده‌اند، شناسایی و به دادگاه معرفی شوند.
نماینده بافق و مهریز تاکید کرد: زمانی هدف مجلس از گزارش دیوان محاسبات محقق می‌شود که متخلفان و شناسایی و با آنها برخورد شود که این اتفاق رخ نمی دهد و این افراد  همچنان در سال‌های بعدی به تخلفات خود ادامه می‌دهند.
علی نیکزاد رییس جلسه در پاسخ به اخطار و تذکر گفت: مجلس انقلابی مصمم به اعمال تبصره‌های ۱، ۲ و ۳ ماده ۲۱۹ آیین نامه است. تبصره ۱ اعمال شده، طبق تبصره ۲ باید گزارش به کمیسیون برنامه و بودجه داده شده و بر اساس تبصره ۳ نیز باید رئیس دیوان محاسبات  موضوع را پیگیری و به رئیس مجلس ارائه دهد.
نایب رییس مجلس  در رابطه با تبدیل همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به تناسب‌سازی گفت: مجلس در برنامه همسان‌سازی را تصویب کرده اما مجمع تشخیص مصلحت آن را به متناسب‌سازی تغییر داده است.
کد مطلب: 142293
برچسب ها: مجلس بودجه
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *