۰
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۴۰

چند توصیه برای مهار استرس در دوران کرونا

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: داشتن اضطراب و نگرانی به دلیل شیوع پاندمی کرونا طبیعی است لذا برای مدیریت استرس در این ایام با استفاده از روش‌های ساده می‌توان بر تاملات روحی غلبه کرد.
چند توصیه برای مهار استرس در دوران کرونا
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: داشتن اضطراب و نگرانی به دلیل شیوع پاندمی کرونا طبیعی است لذا برای مدیریت استرس در این ایام با استفاده از روش‌های ساده می‌توان بر تاملات روحی غلبه کرد.
آرزو فلاحی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: اضطراب و نگرانی به دلیل شیوع ویروس کرونا، طبیعی است اما در مورد احساس و نگرانی‌های خود از طریق تماس تلفنی و تصویری، با دوستان و خانواده صحبت کنید.
وی با اشاره به اینکه با دوستان و آشنایان خود از طریق تماس تلفنی و تصویری در ارتباط باشید، افزود: سعی کنید فعالیت‌های هرچند کوچک در منزل انجام دهید، خود را سرگرم و به فعالیت‌هایی که قبلاً برایمان لذت بخش بوده مانند کتاب خواندن، فیلم دیدن و بازی‌های فکری بپردازیم.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه در ایام کرونا برای داشتن فعالیت بدنی روزانه برنامه ریزی کنید، افزود: ورزش در خانه یا قدم زدن در یک مکان خلوت نزدیک به منزل را انجام دهید و روش‌های آرام‌سازی عضلانی را یاد بگیرید و به کار ببرید.
فلاحی با اشاره به اینکه نظم زندگی خود را مانند ساعت خواب و وعده‌های غذایی منظم حفظ کنید ادامه داد: دائم به فکر اتفاقات آینده نباشید با زندگی کردن در حال، لحظات شاد و آرامی را تجربه کنید.
وی نگرش به جنبه‌های مثبت مسایل را ضروری بیان کرد و گفت: برای مثال از 100 نفر مبتلا به ویروس کرونا 98 نفر بهبود پیدا می‌کنند، لذا به خود یادآوری کنید این همه‌گیری، دوره‌ای کوتاه و گذرا است.
 طبق اظهارات این مقام مسئول از الکل، سیگار، مواد مخدر، محرک و مصرف دارو بدون تجویز پزشک برای مقابله با احساس و افکار منفی استفاده نکنید.
فلاحی با بیان اینکه برای پیشگیری از ابتلا و شیوع بیشتر بیماری کرونا بایستی به سمت انجام اقداماتی برویم که در اختیار ما است، افزود: از جمله رفتارهای خودمراقبتی، رعایت بهداشت فردی، مدیریت هیجانات، نحوه ارتباط و تماس با دیگران، شستن صحیح دست ها، حذف و محدود کردن مسافرت‌ها و دوری از اجتماعات، استفاده از ماسک از جمله این موارد است که برای تحقق آن گام‌های عملی، اجرایی و دقیق بردارید.
وی خطاب به شهروندان تأکید کرد: از طریق منابع معتبر بایدها و نبایدهای کرونا ویروس را دریافت و خود را ملزم به رعایت آن‌ها کنید، در این شرایط استرس زا روی چیزهایی که می توانید کنترل کنید تمرکز داشته باشید و ذهن خود را از مسائلی که در کنترل شما نیستند، خالی کنید.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ادامه اتخاد سبک زندگی سالم برای مقابله با کرونا را ضروری برشمرد و تصریح کرد: تغذیه، ورزش و خواب مناسب، سرگرمی و پرکردن و غنی سازی اوقات فراغت، موجب مدیریت استرس و کاهش غم، اندوه و بی حوصلگی در این ایام خواهد شد.
وی در پایان یادآور شد: در صورت داشتن نشانه‌های آزاردهنده نظیر افکار منفی علیرغم به‌کارگیری روش های خودمراقبتی، با پزشک، روانشناس یا روانپزشک مشورت کنید.
کد مطلب: 142325
برچسب ها: استرس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *