۰
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۱

آخرین وضعیت وام ازدواج زوجین در سال ۱۴۰۰

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس پیشنهاد افزایش وام ازدواج تا سقف دو برابر را به کمیسیون تلفیق بودجه پیشنهاد دادند.
یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس پیشنهاد افزایش وام ازدواج تا سقف دو برابر را به کمیسیون تلفیق بودجه پیشنهاد دادند.
حجت‌الاسلام حسین میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص وام ازدواج جوانان در سال ۱۴۰۰، اظهار کرد: بحث وام ازدواج در کمیسیون فرهنگی زمانی که لایحه بودجه ۱۴۰۰ را بررسی می‌کردند مطرح شد و پیشنهادهای مختلفی داده شد که مبلغ وام ازدواج تا دو برابر افزایش یابد و یا درصدی بینابین افزایش پیدا کند و در نهایت یک مبلغ بینابین پیشنهاد شد.
وی افزود: نمایندگان کمیسیون فرهنگی پیشنهاد افزایش وام ازدواج را به کمیسیون تلفیق بودجه دادند، اما اینکه کمیسیون تلفیق مبلغ پیشنهادی را بپذیرد و سپس در صحن علنی مطرح شود و مجلس هم آن را تصویب کند فرایندی جداگانه است.
نماینده مردم اصفهان در مجلس، گفت: اما مسلماً وام ازدواج زوجین برای ابتدای تشکیل زندگی درصدی افزایش پیدا خواهد کرد. وام ازدواج برای زوجین در سال ۱۳۹۹ مبلغ ۵۰ میلیون تومان بوده است که پیشنهاد شد این مبلغ به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یابد و پیشنهاد بعدی ۷۰ میلیون تومان بود که نهایتاً ۱۰۰ میلیون تومان به دلایلی مورد موافقت قرار نگرفت.
میرزایی ادامه داد: یکی از دلایلی که مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان مورد موافقت قرار نگرفت این بود که وقتی رقم وام بالاتر می‌رود سقف منابعی که بانک‌ها می‌خواهند به زوجین بدهند محدود شده و تعداد افرادی که از وام بهره‌مند می‌شوند کاهش پیدا می‌کند.
این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، گفت: باید منابع کشور را هم برای افزایش وام ازدواج لحاظ کرد و امسال این وام درصدی افزایش پیدا می‌کند. اگر اوضاع اقتصادی و معیشتی کشور اصلاح شود جوانان هم به چنین وام‌هایی احتیاج پیدا نمی‌کنند، اما وقتی کلان اقتصاد کشور دارای معضل است این مشکلات هم وجود دارد.   
کد مطلب: 142697
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *