۰
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۲

مجلس با حمایت از دژپسند بر دهان دشمن بکوبد

معاون پارلمانی رئیس جمهور در پاسخ به پرسشی درباره استیضاح وزیر اقتصاد اظهار کرد: مجلس حق استیضاح را دارد و این موارد برای ما چیز عجیب و غریبی نیست.
معاون پارلمانی رئیس جمهور در پاسخ به پرسشی درباره استیضاح وزیر اقتصاد اظهار کرد: مجلس حق استیضاح را دارد و این موارد برای ما چیز عجیب و غریبی نیست.
به گزارش ایسنا، حسینعلی امیری در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه یکی از لوایح مهم دولت که با همکاری قوه قضاییه تهیه شد و در دولت تصویب شد، لایحه نفی خشونت علیه زنان و کرامت خانم‌ها بود، گفت: این لایحه از جامعیت خیلی خوبی برخوردار است. ما قبلا قوانین و مقرراتی را در آیین‌نامه‌هایی برای دفاع و حمایت از کرامت خانم‌ها داشتیم اما جامع و مانع نبود و این مقررات پراکنده بودند.
وی یادآور شد: عمدتاً هم ضمانت اجراهای کیفری بود که در قانون مجازات اسلامی در نظر گرفته شده بود اما این لایحه‌ای که تهیه و در دولت تصویب شد، فرایند ارسال به مجلس شورای اسلامی را طی می‌کند و همینجا از هیات رییسه مجلس درخواست می‌کنم این لایحه را در دستور کار مجلس قرار دهند.
امیری با اشاره به مفاد این لایحه اظهار کرد: در این لایحه و در ضمیمه‌های مختلفش و از جنبه‌های گوناگون حمایت از خانم‌ها و نفی خشونت علیه آنان مورد توجه قرار گرفته است و یک بخشی هم ضمانت اجراهای این لایحه است که در جای خود مورد توجه بوده است و وجود دارد.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تاکید کرد: برای دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مختلف مانند وزارت فرهنگ، آموزش و پرورش، علوم و کار، تکالیف مختلفی در این زمینه مشخص شده و به آنان برای اجرا سپرده شده است. به نظر می‌رسد که این لایحه از جامعیت کافی برخوردار است و لایحه‌ای است که کرامت خانم‌ها و نفی خشونت را از ابعاد مختلف مورد توجه قرار داده است.
وی در پاسخ به پرسشی درباره استیضاح وزیر اقتصاد اظهار کرد: مجلس حق استیضاح را دارد و این موارد برای ما چیز عجیب و غریبی نیست. وزیری که مورد استیضاح قرار می‌گیرد باید مطابق قوانین مسیری را تا استیضاح طی کند و مثلاً در کمیسیون‌ها به سوالات نمایندگان سخن می‌گوید تا شاید اقناع انجام شوند.
امیری تاکید کرد: امیدواریم ابهامات نمایندگان مجلس با توضیحات وزیر مربوطه رفع شود که به نظرم همین اتفاق می‌افتد. به خصوص که ما در سال پایانی دولت قرار داریم و دشمنان ما و به ویژه هیات حاکمه نابخرد آمریکا اقتصاد ما را هدف قرار داده و در چنین شرایطی قطعاً کمک به وزیر اقتصاد می‌تواند یک تودهنی به دشمنان باشد.
کد مطلب: 142757
برچسب ها: مجلس وزیر اقتصاد
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *