۰
دوشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۲

مسافران توان گرانی دوباره حمل‌ونقل ریلی را ندارند

یک عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مردم و مسافران توان افزایش دوباره قیمت بلیط قطار را ندارند، گفت: چرا تاوان اجرای سیاست‌های سازمان ها و دستگاه‌ها را مردم باید پرداخت کنند؟
یک عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مردم و مسافران توان افزایش دوباره قیمت بلیط قطار را ندارند، گفت: چرا تاوان اجرای سیاست‌های سازمان ها و دستگاه‌ها را مردم باید پرداخت کنند؟
مجتبی بخشی پور در گفت‌وگو با ایسنا با انتقاد از افزایش ۲۵ درصدی قیمت بلیت قطار، گفت: قیمت حمل و نقل ریلی در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته و این مسئله موجب بروز مشکلات بسیاری برای مردم شده است.
نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس ادامه داد: بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی مسئولان دولتی نرخ بلیط قطار در سه سال اخیر حدود 50 درصد افزایش یافته است و حال مسئولان به دنبال افزایش دوباره قیمت بلیط هستند.
وی با بیان اینکه مردم و مسافران توان افزایش دوباره قیمت بلیط قطار را ندارند، افزود: افزایش 25 درصدی قیمت بلیط قطار به بهانه اجرای پروتکل های بهداشتی مبارزه با کرونا و فاصله گذاری اجتماعی صورت خواهد گرفت، حال این سوال مطرح می شود که چرا تاوان اجرای سیاست های سازمان ها و دستگاه ها را مردم باید پرداخت کنند؟
بخشی پور ادامه داد: البته اجرای پروتکل‌های بهداشتی مبارزه با کرونا در حوزه حمل و نقل عمومی کشور اقدام مثبتی بوده و مشکلات کنونی حمل و نقل ریلی غیرقابل انکار است، اما این مسئله نباید زمینه را برای افزایش فشار مالی به مسافران قطار فراهم کند.
این نمایند مجلس اضافه کرد: بهترین راهکار در جهت حمایت از حمل و نقل ریلی و کاهش مشکات مالی آنها، ارائه یارانه و سوبسید از سوی دولت به آنها است، تا با این روش هم مشکلات بخش قطار کاهش یافته و هم فشار جدیدی به مسافران این حوزه وارد نشود.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: حمل و نقل ریلی یکی از بخش های پرکاربرد در بخش حمل و نقل است و بخش اعظمی از جابه جایی مسافران از این مسیر صورت می گیرد، البته در سال های اخیر به دلیل گرانی بلیط این مسئله روند کاهشی به خود گرفته است، این شرایط قطعا به ضرر حمل و نقل ریلی است، زیرا با کاهش میزان مسافر، درآمد این بخش نیز نزول خواهد یافت، از این رو باید شرایط برای جذب هر چه بیشتر مسافران فراهم شود.
کد مطلب: 144194
برچسب ها: مجلس سفر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *