۰
دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۱

تفاوت های توری فرنگی و مرغی در چیست؟

شاید با مشاهده نام توری مرغی متوجه اصلی ترین کاربرد این توری می شوید، اما باید بدانیم این توری کاربرد های فراوانی دارد و برای مقاصد مختلفی به کار میرود. همچنین در بسیاری از موارد این توری با توری فرنگی اشتباه گرفته میشود. در این مقاله از سایت مردم سالاری قصد داریم تا شما را با ویژگی ها و تفاوت های هر یک آشنا کنیم.


شاید با مشاهده نام توری مرغی متوجه اصلی ترین کاربرد این توری می شوید، اما باید بدانیم این توری کاربرد های فراوانی دارد و برای مقاصد مختلفی به کار میرود. همچنین در بسیاری از موارد این توری با توری فرنگی اشتباه گرفته میشود. در این مقاله از سایت مردم سالاری قصد داریم تا شما را با ویژگی ها و تفاوت های هر یک آشنا کنیم.
توری مرغی چیست؟
توری مرغی یا Chicken wire مجموعه ای مشبک از سیم های فولادی است که بیشتر برای محافظت و نگهداری حیوانات اهلی مانند مرغ، دامها و حیوانات کوچک استفاده می شود. شکل چشمه (حفره های بین توری) در توری مرغی بصورت شش ضلعی است و به سبب اینکه معمولا در شمال کشور مورد استفاده قرار میگیرد، از جنس مفتول گالوانیزه ساخته میشود.
توری مرغی از چه چیزی ساخته شده است؟
توری مرغی معمولاً از رشته فولادی نازک و انعطاف پذیر ساخته می شود. با این حال، این توری فوق العاده قابل اعتماد است و به دلیل گالوانیزه بودن، به خوبی در برابر شرایط بد ایستادگی می کند. گالوانیزاسیون به عملی گفته میشود که در آن فولاد را داخل حمام روی (زینک اکسید) داغ کرده و طی فرایندی ضد زنگ میکنند. (منبع برای مطالعه بیشتر در مورد گالوانیزاسیون)
از توری مرغی برای چه مواردی میتوان استفاده کرد؟
توری مرغی در درجه اول برای نگهداری و حصارکشی طیوری مانند مرغ و بوقلمون استفاده می شود، اما می توان از آن برای بسیاری موارد دیگر استفاده کرد از جمله:
 • -ساخت قفس برای سایر حیوانات خانگی
  -مرزکشی برای گل و درخت های کوچک در باغچه
  -حصارکشی اطراف ملک خصوصی و باغ (البته بهتر است از فنس باغی استفاده کنید.)
  -ساخت محوطه های ورود ممنوع نظامی
  -ساخت آثار و مجسمه های هنری (به سبب انعطاف بالای این توری)
  -سقف سوله و پایه گچ کاری و ساختمان سازی
انواع توری مرغی چیست؟
توری مرغی مانند بسیاری از صنایع مفتولی بر اساس سلیقه افراد دارای انواع گوناگونی است. از جمله:
 • -توری مرغی گالوانیزه گرم (بهترین گزینه)
  -توری مرغی نورد سرد
  -توری مرغی پلاستیکی یا PVC
توری فرنگی چیست؟

توری فرنگی نیز همانند مرغی، دارای چشمه های 6 ضلعی است و همین شباهت ممکن است افراد را به اشتباه بیندازد. از لحاظ قیمت، توری فرنگی از مرغی دارای هزینه بیشتری است ولی انتخابی مقرون به صرفه است؛ چراکه محکم تر و مقاوم تر است. ای نوع توری نیز اگر با روش گالوانیزه گرم آبکاری شده باشد، گزینه مطلوبی برای حصارکشی در شمال و مناطق مرطوب است.
برخی مزایای توری فرنگی
 • -قابل تولید در نوع و سایز مفتول های متفاوت
  -حمل و نقل آسان
  -تبادل مناسب هوا و دید بین دو طرف توری
  -استحکام بالا در عین انعطاف پذیری مطلوب
  -مناسب برای فنس کشی اطراف باغ و ملک خصوصی
  -ساخت مجسمه های هنری
  -ساخت قفس و یا مرز بین طیور و حیوانات اهلی
تفاوت اصلی توری فرنگی و مرغی

جالب است که به هر دو این توری ها، عبارت "بچه گابیون" را نسبت می دهند. اما یک تفاوت اصلی فرق بین این دو توری را نمایان میسازد: مفتول های بافته شده برای توری فرنگی از استحکام بیشتری نسبت به مرغی برخوردارند. البته مادر این دو توری که به اسم توری سنگی هم مشهور است، دقیقا مانند این دو بوده و به علت کاربری سنگین و متفاوت، اغلب با سایز و قطر مفتولی بیشتر خریداری میگردد.
بهترین سایت خرید صنایع مفتولی در تهران
یکی از پرسش های روزانه افراد در مورد صنایع مفتولی یافتن جایی است که بهترین قیمت را بدهد. بر اساس نوسانات بازار آهن، بهترین پیشنهاد تماس روزانه با کارشناسان مجرب آهنیتو یا مراجعه به سایت اینترنتی این شرکت به نشانی https://ahanito.com/ است. کارشناسان آهنیتو بهترین قیمت و بالاترین کیفیت صنایع مفتولی را به شما عرضه می کنند.
 
کد مطلب: 144960
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *