۰
چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۰

تردد مسافر از مرز مهران ممنوع است

فرماندار مهران گفت: تردد مسافر تا اطلاع بعدی از مرز بین‌المللی مهران به منظور مقابله با کرونای انگلیسی ممنوع است.
تردد مسافر از مرز مهران ممنوع است
فرماندار مهران گفت: تردد مسافر تا اطلاع بعدی از مرز بین‌المللی مهران به منظور مقابله با کرونای انگلیسی ممنوع است.
اسد قاسمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس تصمیم ستاد استانی مدیریت کرونا با توجه به تهدیدات بهداشتی و شیوع نوع جدید ویروس کرونا موسوم به کرونای انگلیسی در کشور عراق، پایانه مرزی مهران تا اطلاع بعدی به روی مسافران ورودی و خروجی مسدود می شود.
وی تاکید کرد: مسافران عراقی که اکنون داخل کشورمان هستند می توانند با مراجعه به مرز و با همراه داشتن تست کرونا از مرز خارج شوند.
فرماندار مهران یادآور شد: پیش از این تردد در مرز بین المللی مهران به صورت محدود انجام گرفت و تنها افرادی که دارای تابعیت ایرانی، عراقی بودند، می توانستند از این مرز تردد کنند.
پایانه تجاری مهران برای صادرات کالا به عراق فعال است
مدیرکل گمرک استان ایلام گفت: مرز رسمی و بین المللی مهران با رعایت تمامی پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی همچنان برای انجام مبادلات مرزی با تجار عراقی فعال است.
روح الله غلامی گفت: هم‌اکنون قرنطینه‌های بهداشتی با جدیت بیشتری در مرز مهران فعال است و تیم‌های بهداشتی در این مرز برای غربالگری و پایش افراد آلوده و انجام اقدام های پیشگیرانه برای مقابله با بیماری‌ها حضور دارند.
وی افزود: روزانه به طور متوسط ۲۵۰ کامیون حامل کالای صادراتی و بازرگانی از مرز بین المللی مهران پس از تشریفات گمرکی به کشور عراق صادر می شود که تمامی این کامیون ها قبل از خروج از مرز بازرسی شده در صورت برخورد با موارد مشکوک این موضوع در دست بررسی قرار خواهد گرفت.
مدیرکل گمرک استان ایلام یادآور شد: تشدید اقدام های بهداشتی در مرز و غربالگری و پایش بهداشتی رانندگان و همچنین ضدعفونی کامیون های حامل کالاهای صادراتی در راستای مقابله با بیماری ویروسی کرونا در مرز بین المللی مهران انجام می شود.
غلامی با اشاره به میزان صادرات کالاهای کشاورزی از مرز مهران در سال جاری گفت: پس از حدود سه ماه و نیم تعطیلی مرز مهران و در نتیجه مذاکرات متعدد مسوولان کشوری و استان ایلام با طرف‌های عراقی فعالیت تجاری مرز بین‌المللی مهران که بدلیل شیوع کرونا متوقف شده بود در نیمه دوم خردادماه سال جاری از سر گرفته شد.
وی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی (صیفی جات) به ارزش ۴۷ میلیون دلار از مرز بین المللی مهران به عراق صادر شده است.
به گزارش ایرنا، شهر مرزی مهران در استان ایلام با حدود ۲۳۰ کیلومتر فاصله با بغداد نزدیک‌ترین شهر مرزی کشورمان به پایتخت عراق و عتبات عالیات این کشور است که امروز به کانون فعالیت‌های صادراتی و تردد زوار با کشور همسایه تبدیل شده است.
شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام قرار دارد.
کد مطلب: 145458
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *