۰
پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۶

لغو ممنوعیت صدور گرین کارت به دستور بایدن

بایدن سه فرمان اجرایی ترامپ از جمله ممنوعیت صدور گرین کارت را لغو کرد.
لغو ممنوعیت صدور گرین کارت به دستور بایدن
بایدن سه فرمان اجرایی ترامپ از جمله ممنوعیت صدور گرین کارت را لغو کرد.
به گزارش جماران به نقل از شبکه الجزیره، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا فرمانی را که تحت دولت ترامپ صادر شده بود و مانع ورود بسیاری از کارگران خارجی و متقاضیان گرین کارت به ایالات متحده شده بود، لغو کرد.
جو بایدن بامداد پنجشنبه با صدور این فرمان اجرایی ممنوعیت صدور برخی روادیدها، استانداردهای جدید در مورد معماری نهادهای فدرال و کاهش بودجه شماری از شهرها را لغو کرد.
ترامپ در حالی در آخرین روز سال 2020 بار دیگر بر سیاست‌ های ضد مهاجرتی خود تاکید کرد و دستور تعلیق صدور کارت سبز و همچنین انواع روادید برای ورود مهاجران به آمریکا را تا پایان ماه مارس تمدید کرد.
ترامپ همچنین در ماه سپتامبر در یادداشتی از روسای نهادهای فدرال خواسته بود تا جزئیات بودجه فدرال برای شهرهای «سیاتل، پورتلند، نیویورک و واشنگتن دی سی» را به اداره مدیریت و بودجه گزارش کنند.
این شهرها شاهد اعتراضات گسترده علیه نژادپرستی بود و دولت قبل از آنها به عنوان «مناطق بی قانون» نام می ‌برد.
ترامپ همچنین در ماه دسامبر فرمانی با عنوان «اشاعه معماری زیبای فدرال» امضا کرد که در آن اعلام شده بود ساختمان ‌های فدرال باید فضاهای دولتی را زیباسازی کرده و روحیه انسانی را اشاعه دهند.
بایدن ضمن لغو این دو فرمان، یک دستور ترامپ درباره برخی روادیدها را نیز باطل کرد. دولت ترامپ صدور برخی از انواع روادیدها را لغو، و بار دیگر آن را تا ماه مارس تمدید کرده بود.
ترامپ تمدید این ممنوعیت در دوره شیوع کرونا را ضروری اعلام کرده بود اما دولت بایدن معتقد است که این ممنوعیت «بدلیل ممانعت از دیدار برخی شهروندان خاص و دارندگان اقامت قانونی با سایر اعضای خانواده‌ هایشان» به کشور لطمه می ‌زند.
بایدن از زمان روی کار آمدن در 20 ژانویه  چندین سیاست ضد مهاجرتی ترامپ، از جمله تحریم مسلمانان و سیاستی را که پناهجویان را مجبور به انتظار در مکزیک می کند، در حالی که درخواست های پناهندگی آنها در ایالات متحده بررسی می شود، لغو کرد.
اما انتظار می رود که تلاش های وی - از جمله لایحه ای در ماه جاری که مسیر 8 ساله شهروندی را برای 11 میلیون فرد فاقد سند که در آمریکا زندگی می کنند - با مقاومت شدید جمهوری خواهان در کنگره روبرو شود.
 
کد مطلب: 145510
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *