۰
پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۱

علی مطهری نامزد ریاست جمهوری می‌شود

علی مطهری با اعلام کاندیداتوری برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده گفت: با کنار کشیدن از صندوق های رای نه تنها مشکلات حل نمی‌شود بلکه افزوده می شود. هر مقدار مشارکت مردم افزون تر باشد انتخاب مردم واقعی‌تر خواهد بود.
علی مطهری نامزد ریاست جمهوری می‌شود
علی مطهری با اعلام کاندیداتوری برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده گفت: با کنار کشیدن از صندوق های رای نه تنها مشکلات حل نمی‌شود بلکه افزوده می شود. هر مقدار مشارکت مردم افزون تر باشد انتخاب مردم واقعی‌تر خواهد بود.
به گزارش ایلنا، علی مطهری نماینده سابق تهران در مجالس هشتم، نهم و دهم صبح امروز پنجشبه ۷ اسفند در نشست خبری خود به منظور حضور در رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اعلام کاندیداتوری کرد.
نماینده سابق تهران اعلام کرد: با توجه به شرایط کشور و با توجه به تجربه و توانایی که در خودم احساس می کنم لازم دیدم وارد این میدان بشوم.
وی با تاکید بر این‌که در شرایط فعلی بالا بودن میزان مشارکت در انتخابات برای حل بسیاری از مشکلات سیاسی و بین المللی کشور ما مهم است، اظهار داشت: همان طور که رهبر انقلاب فرمودند مشارکت بالا در انتخابات آینده مسئله تاثیر گذاری است. ایشان فرمودند انتخاب اصلح در درجه دوم قرار می گیرد.
مطهری خاطر نشان کرد:هدف ما باید این باشد که مشارکت در انتخابات را بالا ببریم. درست است که مردم گلایه هایی از حوادث سال گذشته دارند و فشارهای اقتصادی و سختی معیشت مردم باعث گله مندی هایی شده است اما باید توجه داشته باشیم که اگر می خواهیم شرایط کشور به لحاظ سیاست داخلی و خارجی بهبود پیدا کند لازم است مردم پای صندوق های رای بیایند و نظر خود را اعلام کنند. 
این نماینده ادوار با اشاره به اهمیت میزان مشارکت مردم در انتخابات و حضور آنان در پای صندوق‌های رای گفت: با کنار کشیدن از صندوق های رای نه تنها مشکلات حل نمی‌شود بلکه افزوده می شود. هر مقدار مشارکت مردم افزون تر باشد انتخاب مردم واقعی‌تر خواهد بود. 
وی تاکید کرد: هم مردم باید در انتخابات مشارکت کنند و هم گروه ها و احزاب سیاسی در این انتخابات مشارکت کرده و مردم را برای شرکت در انتخابات تشویق کنند و سخن از کنار کشیدن به میان نیاورند و هم شورای نگهبان باید مقداری مهربان تر با کاندیداها برخورد کند و کسانی که قانون اساسی را قبول دارند و مشکلی ندارند را تایید کند تا شور و نشاط خوبی بر پا شود. 
مطهری با اشاره به برخی از مشکلات موجود در کشور اظهار کرد: در جهت حل برخی از مسائل و مشکلات کشور موفق و در برخی زمینه ها توفیق نسبی و در برخی زمینه ها هم موفق نبودیم. باید این کاستی ها را برطرف کنیم. باید شکاف های طبقاتی را کم کنیم تا مشکلات بر طرف شود. 
این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: نمونه حکومت مد نظر ما حکومت حضرت امیر(ع) است. صحبت کردن درباره عدالت و حق کار آسانی است. هرکسی می تواند ساعت ها درباره ضرورت عدالت صحبت کند. اما معلوم نیست در عمل پایبند به عدالت و حق و انصاف باشد. خود ایشان می فرماید حق وسیع ترین چیزها است در مقام توصیف اما در مقام انصاف دادن و عمل سخت ترین است. اگر کسی توانست در میدان عمل به حقیقت عمل کند می توان به حرف او اعتماد کرد. ایشان چهار سال و چند ماه در عمل پایبند به حرف های خود در حوزه دموکراسی و آزادی بیان بودند و در مورد ایشان گفته شده است که در محراب عدالت شهید شد.  
این فعال سیاسی گفت: ما یک نمونه عالی از حکومت اسلامی را داریم و باید سعی کنیم حکومت ما هم در این حوزه باشد.
وی به بیان ضرورت عدالت ورزی در جامعه بر اساس ویژگی‌های حکومت‌داری حضرت علی پرداخت و گفت: کسی که شهوت قدرت ندارد می‌تواند در جامعه عدالت برقرار کند. اگر کسی بتواند در حد امکان خودش را به این الگو نزدیک کند کار بزرگی کرده است. 
مطهری افزود: من با توجه به شرایط داخلی و خارجی کشور احساس کردم باید وارد این میدان شوم و تصمیم گرفتم نامزدی خود برای انتخابات را اعلام کنم. انسانی که برای انجام وظیفه به میدان آمده باشد شکست معنی ندارد.  هر اتفاقی بیافتد برای ما خوشایند است. من صرفا احساس کردم در اینجا کسی مثل من باید وارد شود. به خدا توکل می کنیم و هرچیزی که پیش  آید خوب است.
وی درباره رایزنی با شورای نگهبان جهت تایید صلاحیتش پس از عدم احراز صلاحیت در انتخابات ۱۳۹۸ اظهار داشت: با شورای نگهبان رایزنی نداشتم اما دلیلی برای رد صلاحیت خودم نمی بینم. هیچ تلاشی برای رایزنی نکردم. نمی دانم در آن دوران چه شرایطی بود اما دلیلی برای رد صلاحیتم نمی بینم.
نماینده سابق تهران درباره دیدگاه‌هایش بیان کرد: در حوزه فرهنگ هیچ وقت من به سخت گیری معتقد نبودم اما معتقد بودم باید نظارتی باشد. اینکه بگویم امور فرهنگی باید رها باشد درست نیست اما با سختگیری هم موافق نیستم. در مورد مسائلی مثل حجاب هم گفتم در درجه اول خود دولت باید برنامه ای برای کارکنان خودش داشته باشد. 
وی ادامه داد: وقتی مردم ببینند دولت در موضوعی حساسیت دارد خودشان رعایت می کنند. در مجموع مردم ما احکام اسلامی و حساسیت های فرهنگی را رعایت می کنند. وقتی در کل کشور و نقاط دورافتاده در مجموع حجاب را رعایت می کنند. 
مطهری با بیان اینکه رعایت حجاب در کشور قابل قبول است، گفت: در سایر مسائل فرهنگی هم همین طور است. به نظر من ما باید در مورد موسیقی سنتی خود سرمایه گذاری بیشتری کنیم. این هنری است که ایران را به دنیا معرفی می کند. 
وی ادامه داد: ما تاکنون برنامه منسجمی برای حمایت موسیقی سنتی نداشتیم. یا در فیلم های سینمایی این نظارت که فیلم از نظر محتوا برای مردم مفید باشد نداشتیم. این نظارت ها را مفید می دانم اما اعتقادی به سخت گیری و سفارشی کردن امور هنری ندارم. اصل بر این است که مردم با عقاید خود کارها را انجام دهند. مردم ما احکام اسلام را پذیرفته اند. همین حجاب را هم پذیرفته اند؛ آن طوری که دیگران تبلیغ می کنند نیست.همین که حکومت ترویج فساد و فحشا نکند نود در صد کار انجام شده است. فرق ما با حکومت قبلی همین است.
کد مطلب: 145516
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *