۰
چهارشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۵

مدالهای آسیایی بر گردن فرنگی‌کاران

فرنگی‌کاران خوزستانی در رقابت های قهرمانی کشتی آسیا به دو مدال نقره و برنز دست پیدا کردند.
مدالهای آسیایی بر گردن فرنگی‌کاران
 فرنگی‌کاران خوزستانی در رقابت های قهرمانی کشتی آسیا به دو مدال نقره و برنز دست پیدا کردند.
در جریان رقابت های قهرمانی کشتی فرنگی آسیا که در کشور قزاقستان در حال برگزاری است، امروز (۲۵ فروردین ماه) مهدی محسن نژاد در وزن ۶۰ کیلوگرم پس از راه یابی به فینال با قبول شکست مقابل دیوس سلطانگالی دارنده مدال برنز جهان از قزاقستان، به مدال نقره رسید.
به گزارش ایسنا، محسن نژاد در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر کاتوبک عبدیکریم از قرقیزستان را مغلوب کرد و در دور بعد مقابل مردان اله یاروف از ترکمنستان با نتیجه ۸ بر صفر به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محسن نژاد در این مرحله مقابل آیاتا سوزوکی از ژاپن با نتیجه ۹ بر یک به برتری دست پیدا کرد و به فینال رسید. او در دیدار فینال، مبارزه را واگذار کرد و به نشان نقره دست پیدا کرد.
همچنین در وزن ۶۷ کیلوگرم حسین اسدی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با توجه به غیبت الاجامی از عراق به پیروزی رسید. او در مرحله نیمه نهایی مقابل فرنگی کاری از ژاپن شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. اسدی در این مبارزه مقابل آشو از هند به برتری رسید و مدال برنز را به خود اختصاص داد.
در وزن ۷۲ کیلوگرم امین کاویانی نژاد هم پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل حریفی از قزاقستان به پیروزی  رسید ولی در نیمه نهایی برابر قهرمان آسیا از قرقیزستان شکست خورد و راهی مرحله رده بندی شد. او در این مرحله با برنده کشتی میان نمایندگان ازبکستان و هند برای کسب مدال برنز مبارزه می کند.
کد مطلب: 147813
برچسب ها: کشتی
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *