; ?>; ?> تخم‌مرغ در ماه رمضان گران نمی‌شود - مردم سالاری آنلاين
۰
چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۳

تخم‌مرغ در ماه رمضان گران نمی‌شود

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران گفت: طبق روال همه ساله با کاهش تقاضا در ماه رمضان، قیمت افزایشی ندارد.
تخم‌مرغ در ماه رمضان گران نمی‌شود
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران گفت: طبق روال همه ساله با کاهش تقاضا در ماه رمضان، قیمت افزایشی ندارد.
ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در گفت و گو با  باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین تحولات بازار تخم مرغ اظهار کرد: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۱۲ هزار تومان معادل شانه‌ای ۲۴ هزار تومان است که با نرخ مصوب ۲ هزار تومان و با قیمت تمام شده ۶ هزار تومان فاصله دارد.
او افزود: طبق روال همه ساله قیمت تخم مرغ در ماه رمضان افزایشی ندارد که از طریق صادرات به دنبال کاهش زیان مرغدار هستیم.
نبی پور با اشاره به اینکه با راهکار فعلی امکان صادرات تخم مرغ وجود ندارد، بیان کرد: صادرکنندگان برای صادرات تخم مرغ باید ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان ضمانت بانکی بدهند که در شرایط فعلی کمتر مرغداری این میزان پول بلا استفاده را دارد.
این مقام‌مسئول ادامه داد: مسئولان دولتی این میزان ضمانت نامه از صادرکنندگان تخم مرغ می‌خواهند تا در مواقعی که بازار داخل ملتهب است با قیمت کمتری بتوانند از این میزان خریداری کنند.
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار با انتقاد از عدم تخصیص نهاده در فروردین به مرغداران تخم گذار گفت: در حال حاضر مرغداران، نهاده مورد نیاز را از بازار آزاد خریداری می‌کنند که تمامی این عوامل در قیمت تمام شده دخیل است.
نبی پور قیمت کنونی هر کیلو ذرت در بازار آزاد را ۴ هزار تومان و کنجاله سویا را ۸ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار تومان اعلام کرد.
او در پایان با اشاره به اینکه مشکلی در تولید تخم مرغ نداریم، تصریح کرد: با کاهش مصرف در فصل گرما روزانه ۲۰۰ تا ۲۵۰ تن تخم مرغ مازاد باید صادر شود تا بازار به تعادل برسد.
کد مطلب: 148163
برچسب ها: قیمت تخم مرغ
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *