; ?>; ?> من پیش‌بینی فردای بارانی را می‌کنم! - مردم سالاری آنلاين
۰
چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۶
سعید نمکی:

من پیش‌بینی فردای بارانی را می‌کنم!

وزیر بهداشت با قدردانی از حمایت نمایندگان مجلس از مدافعان سلامت گفت: رسانه‌های بیگانه ‌هجمه سنگینی علیه سربازان سلامت ایجاد کردند.
من پیش‌بینی فردای بارانی را می‌کنم!
وزیر بهداشت با قدردانی از حمایت نمایندگان مجلس از مدافعان سلامت گفت: رسانه‌های بیگانه ‌هجمه سنگینی علیه سربازان سلامت ایجاد کردند.
به گزارش تسنیم از کرج، ‌سعید نمکی  در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با قدردانی از تلاش‌های مسئولان نظامی و انتظامی، بسیج و سپاه پاسداران، مجموعه قضا در استان، هلال احمر و مجموعه علوم پزشکی البرز، اظهار داشت: در اسفند ماه که اولین بیمار مبتلا به ویروس جهش یافته از قزوین در البرز درگذشت، به دلیل وسواسی که در این رابطه داشتم  بلافاصله جلسه ای تشکیل دادیم و مدیریت عالمانه و هنرمندانه ای صورت گرفت چرا که اگر در البرز و قزوین این روند مدیریت نمی شد در تهران، البرز، قزوین و زنجان از همان زمان شاهد فاجعه ای بزرگ می‌شدیم.
وی با اشاره به اینکه در 14 ماه گذشته سعی کردم صبوری و شکیبایی خود را حفظ کنم ولی با جیب خالی و تحریم‌های ناجوانمردانه و کمبودها، شبانه روز مبارزه کرده ایم، افزود: ما با منابع محدود این افتخار را با جیب خالی و چشمان باز برای این نظام رقم زدیم ولی رسانه‌های معاند همواره به دنبال تخریب این روند هستند.
نمکی با اشاره به اینکه من قصد کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری را ندارم و در دولت بعدی نیز صندلی خاصی برای خود در نظر نگرفته‌ام  و فقط به قصد خدمت آمده‌ام، خاطرنشان کرد:‌ البرز اکنون کاهش مختصری در آمارها داشته است ولی نباید به این روند امیدوار باشیم زیرا در هفته آینده شاهد موج سهمگین‌تری از این بیماری با توجه به استعدادهای استان بواسطه ارتباط با تهران و استان‌های شمالی و همچنین محل تردد 14 استان کشور، حاشیه نشینی و عواملی از این دست خواهیم بود.
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه اصلاح‌طلب و اصولگرا باید برای مقابله با این بیماری در کنار هم باشند و هر گونه اختلاف سلیقه و برخورد انتخاباتی با این موضوع را کنار بگذارند، بیان کرد: از استاندار ارجمند تقاضا دارم که نظارت بیشتری بر روند اعمال شیوه نامه‌های بهداشتی داشته باشند زیرا  در دنیا اثبات شده است که موثرترین راه توقف این چرخه همین رعایت پروتکل‌ها است.
وی با اشاره به اینکه  کلینیک‌های 15 تا 24 ساعته باید به اطلاع عموم برسند و داروهای ضد ویروسی اکنون در تمامی مجموعه‌ها به وفور وجود دارد و تولید داخل هستند، گفت:  باید با درمانگاه های سرپایی تعداد بیماران بستری را کاهش دهیم و هیچ بیماری پشت درهای بیمارستان‌ها سرگردان نماند چنان که تاکنون این امر صورت نگرفته و افتخاری برای نظام شده است.
وزیر بهداشت گفت: در سال 1400 حدود 13 هزار تخت بیمارستانی به کشور در قالب 1400 پروژه اضافه می‌شود که این امر مهم بسیار موثر است و تاکنون بی سابقه بوده است.
وی با بیان اینکه  طی جلسه هفته گذشته با رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه تصمیم گرفته شد که برای تمامی پروژه های نیمه کاره بیمارستانی اعتبار تزریق شود تا پایان دولت به بهره برداری برسند، تصریح  کرد: همچنین پروژه‌های بالای 85 درصد پیشرفت تا ماه آینده تکمیل می‌شوند، 16 میلیون و 800 هزار واکسن نیز خریداری شد و مبلغ آن نیز پرداخت کردیم ولی خلف وعده فروشندگان واکسن اعم از هند سبب  شد که میزان کمی به کشور برسد.
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه مرحله اول واکسیناسیون با 25 روز تاخیر طی 3 تا 4 روز آینده به پایان می‌رسد و واکسیناسیون گسترده نیز آغاز شده است، بیان کرد: چند واکسن ایرانی به مراحل آزمایش بالینی رسیده اند و تولید مشترک ایران و روسیه نیز در حوزه جغرافیایی البرز بزودی به تولید انبوه می‌رسد و به جرات می‌گویم که در پایان بهار امسال، البرز به یکی از صادرکنندگان خوب واکسن کرونا در جهان تبدیل می‌شود.
سعید نمکی در این جلسه با انتقاد از رسانه‌های بیگانه اظهار داشت: هجمه سنگینی علیه سربازان سلامت ایجاد کردند؛ گفتند استیضاح وزیر بهداشت کلید خورد! اما در مورد کاهش یافتن آمار مرگ و میر یک میزگرد هم نمی‌گذارند.
وزیر بهداشت با بیان اینکه ‌برخی هوای آفتاب امروز را می‌بینند و می‌گویند وزیر چرت و پرت می‌گوید اما من پیش‌بینی فردای بارانی را می‌کنم، افزود: هیچ استانی نیست که داروی ضد کرونا نداشته باشد، همه هم تولید داخل است.
وی با بیان اینکه از اقدام اخیر مجلس در حمایت از سربازان سلامت تشکر می‌کنم، افزود: با اکراه به وزارت بهداشت آمدم، اما برای خدمت آمدم.
کد مطلب: 148186
برچسب ها: سعید نمکی
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *