۱
۴
سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۴۴
نایب رئیس هیات مدیره انتصابی تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه تشریح کرد:

پیگیری پرونده اختلاس هفتاد میلیارد ریالی دانشگاه تهران

پرونده اختلاس هفتاد میلیارد ریالی پروژه سعادت آباد تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه تهران، پس از ۱۰ سال همچنان مفتوح است
پرونده اختلاس هفتاد میلیارد ریالی پروژه سعادت آباد تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه تهران، پس از ۱۰ سال همچنان مفتوح است

پرونده اختلاس هفتاد میلیارد ریالی پروژه سعادت آباد تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه تهران، پس از ۱۰ سال همچنان مفتوح است و هنوز احقاق حق شاکیان و مدعیان انجام نگرفته است.
«سید محمد هادی هاشمی» نایب رئیس هیات مدیره انتصابی تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه تهران، به خبرنگار فریادگر گفت : تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه تهران ، یکی از بزرگترین تعاونی های مسکن است که بیش از ۱۵۰۰ عضو دارد . او افزود : پرونده اختلاس هفت میلیارد تومانی انجام شده در این تعاونی ، اکنون در وضع بغرنج و پیچیده ای است که نیاز به توجه ویژه رئیس کل محترم دادگستری تهران دارد تا به این ترتیب مالباختگان این تعاونی به حق شرعی و عرفی و قانونی خود دست یابند. این عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: متاسفانه با وجود آنکه حکم قطعی این پرونده در خرداد ماه سال جاری صادر شده  و پرونده شکل اجرایی به خود گرفته است، اما همچنان مالباختگان این تعاونی از شکایت خود نتیجه ای نگرفته اند. او توضیح داد: موضوع پرونده تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه تهران، در خصوص پروژه سعادت آباد است که زمین این پروژه در محدوده بام تهران سعادت آباد واقع بوده است. هاشمی گفت : رئیس وقت تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه تهران در سال ۱۳۸۱ زمین این پروژه را به شکل سوری با عقد یک مبایعه نامه از فردی که به جرم فروش غیرقانونی زمین در زندان بود، به چند برابر قیمت روز منطقه خریداری می کند . او افزود : بر اساس اسناد خريد ملك مذكور و چك هاي پرداختي به مالك که از سوی رئیس وقت این تعاونی به اعضا اعلام شده بود بهای زمين یاد شده را مبلغ ۶ ميليارد تومان اعلام كرده بودند در حالي كه از مبلغ فوق صرفاً ۴ ميليارد تومان آن را به مالك زمين پرداخت نموده و مابقي مبلغ فوق را با سندسازي اخذ و در این مرحله اقدام به اختلاس بيست ميليارد ريالي کردند. این عضو هیات علمی دانشگاه تهران تاکید کرد: همچنين مديران اسبق این تعاونی مبالغ زيادي نيز تحت عنوان هزينه هاي جاري پروژه از حساب شركت تعاوني مذكور اختلاس نموده اند که در مجموع با توجه به آنکه خرید زمین یاد شده نیز در نهایت یک امر صوری بوده است و این زمین به نام تعاونی نشده و در اختیار آن قرار ندارد، میزان اختلاس انجام شده، رقمی بالغ بر هفت میلیارد تومان می شود. هاشمی گفت : به دنبال آشکار شدن ماجرا، شکایت اعضای تعاونی در مرحله نخست در سال ۱۳۸۶در دادسرای شعبه خارک بررسی شد . سپس در سال ۱۳۸۸ در شعبه شهید قدوسی رسیدگی به این پرونده ادامه پیدا کرد و رای به نفع اعضای شاکی تعاونی مسکن صادر شد که این رای با درخواست تجدید نظر متهمان مواجه شد. او افزود : به دنبال این درخواست تجدید نظرمتهمان، پرونده با تاخیرهای فراوان مواجه شد، اما سر انجام اواخر خرداد ماه سال جاری، با درایت رئیس کل محترم دادگستری استان تهران حکم نهایی به نفع شاکیان این پرونده صادر شد. هاشمی گفت: هم اکنون این پروند شکل اجرایی به خود گرفته است اما سه نفر از محکومان آن متواری بوده و پول ها از حساب های بانکی داخل کشورشان خالی شده و ریالی دراین حساب ها وجود ندارد . نایب رئیس هیات مدیره انتصابی تعاونی مسکن کارکنان دانشگاه تهران ادامه داد: اجرای قطعی این حکم تنها در صورتی عملی می شود که محکومان متواری شده ، تسلیم قوه قضایی شوند و این کار از عهده مالباختگان این پرونده بر نمی آید. این عضو هیات علمی دانشگاه تهران افزود: در خواست اعضای این تعاونی از ریاست محترم قوه قضاییه کشور ، این است که همانند پرونده اختلاس از تعاونی مسکن اداره برق با نگاه ویژه به شرایط خاص این پرونده ، امکان اجرایی شدن احکام صادره برای آن را فراهم کنند تا به این ترتیب پس از گذشت چندین سال از شروع روند دادرسی ، سرانجام حقوق قانونی چند هزار مالباخته این تعاونی احقاق شود.

کد مطلب: 14874
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
سلام،تورا خدا به دادما برسید...!؟چطور می شود در کشور اسلامی کلاهبرداری با این همه جسارت انجام می شود!!چرا فریادرسی نیست؟