۰
دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۰۵

جذب گردشگر در تایلند با حذف قرنطینه

تایلند قصد دارد قرنطینه اجباری را برای مسافران واکسینه‌شده‌ای که قصد دارند به نقاط گردشگری این کشور سفر کنند لغو کند.
جذب گردشگر در تایلند با حذف قرنطینه
تایلند قصد دارد قرنطینه اجباری را برای مسافران واکسینه‌شده‌ای که قصد دارند به نقاط گردشگری این کشور سفر کنند لغو کند.
به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز، مقام‌های تایلند اعلام کردند قصد دارند از ماه اکتبر قرنطینه اجباری را برای مسافران واکسینه‌شده‌ای که به بانکوک و مقاصد گردشگری مهم این کشور سفر می‌کنند لغو کنند.
حدود یک سال است که تایلند به دلیل شیوع ویروس کرونا قرنطینه ۱۴ روزه در مراکز مورد تایید دولت را برای تمامی مسافرانی که به این کشور سفر می‌کنند یا بازمی‌گردند اجباری کرده است اما بر اساس این برنامه جدید امکان سفر به بانکوک و ۱۰ استان دیگر تایلند از یکم اکتبر برای مسافرانی که علیه کرونا واکسینه شده‌اند آسان‌تر خواهد بود.
برنامه جدید تایلند درحالی اعلام شده که جزیره «پوکت» در حال آماده‌ شدن برای پذیرش مسافران واکسینه‌شده از ماه جولای است. قرار است اغلب ساکنان «پوکت» پیش از بازگشایی این جزیره به روی گردشگران و پیش از آغاز واکسیناسیون سراسری تایلند علیه ویروس کرونا واکسینه شوند.
گردشگری نقش مهمی در اقتصاد تایلند دارد. در سال ۲۰۱۹ تایلند میزبان ۳۹.۹ میلیون گردشگر بود که درآمد ۶۱.۳۲ میلیارد دلاری را برای این کشور به همراه داشتند. با این حال سال گذشته آمار گردشگران ۶.۷ میلیون نفر گزارش شد.
به واسطه این برنامه جدید می‌توان ۳.۵ میلیون گردشگر و به دنبال آن ۹.۵۸ میلیارد دلار درآمد برای تایلند در سال جاری پیش‌بینی کرد. با این حال برای عملی شدن این برنامه دست کم ۷۰ درصد از ساکنان ۱۰ شهری که میزبان مسافران واکسینه‌شده خواهند بود باید علیه کرونا واکسینه شوند.
کد مطلب: 149811
برچسب ها: تایلند
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *