۰
يکشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۲

نشست خبری گروسی با موضوع ایران

رافائل گروسی مدیرکل آژانس انرژی اتمی قصد دارد عصر امروز (یکشنبه) با موضوع ایران یک نشست خبری برگزار کند.
نشست خبری گروسی با موضوع ایران
رافائل گروسی مدیرکل آژانس انرژی اتمی قصد دارد عصر امروز (یکشنبه) با موضوع ایران یک نشست خبری برگزار کند.
به گزارش ایرنا به نقل از "جروزالم پست" آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز شنبه اعلام کرد که این نشست خبری با محور تحولات مربوط به کار نظارت و راستی آزمایی آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای در جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌ شود.  
از طرفی گروسی مشغول مذاکره با ایران برای تمدید موافقتنامه پادمانی است که می‌تواند بر روند مذاکرات جهت احیای توافق هسته ایران تأثیر مثبت بگذارد.  
آژانس موضوع این کنفرانس خبری را به طور دقیق اعلام نکرد؛ اما از خبرنگاران و گزارشگران خواسته است تا در ساعت ۱۲ ظهر به وقت گرینویچ (۱۶: ۳۰ به وقت تهران) در محل کنفرانس حضور یابند.  
پیشتر، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که در حال رایزنی با ایران در خصوص تمدید توافق با آژانس است و طی روزهای آینده در این مورد به شورای حکام اطلاع‌رسانی خواهد کرد.
براساس توافق ایران و آژانس، بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی  اجازه دسترسی به سایت‌های مهم هسته‌ای ایران را همچنان خواهند داشت  اما پس از منقضی شدن این توافق، در صورت عدم لغو تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی، تهران بر اساس ضرب‌الاجل تعیین شده، دسترسی بازرسان به سایت‌های مهم هسته‌ای را قطع خواهد کرد و اطلاعاتی که در دوربین‌های آژانس ضبط شده و ایران آن را محفوظ نگه داشته، از بین خواهد برد.
کد مطلب: 150834
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *