۰
دوشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۳

اختصاص فضای شهری برای تبلیغات انتخابات

شهردار تهران با اشاره به اینکه حوزه حمل و نقل عمومی بیشترین درگیری ارزی را در بودجه شهرداری دارد، گفت: شهرداری در شرایط کرونا توسعه خدمات هوشمند در تهران را در دستور کار داشته است و در حال حاضر اپلیکیشن« تهران من »بیش از ۳میلیون نفر کاربر دارد و در اوج بارندگی های سال ۹۸ برای ساکنان مسیر« رود دره ها» پیامک هشدار ارسال شد.
اختصاص فضای شهری برای تبلیغات انتخابات
شهردار تهران با اشاره به اینکه حوزه حمل و نقل عمومی بیشترین درگیری ارزی را در بودجه شهرداری دارد، گفت: شهرداری در شرایط کرونا توسعه خدمات هوشمند در تهران را در دستور کار داشته است و در حال حاضر اپلیکیشن« تهران من »بیش از ۳میلیون نفر کاربر دارد و در اوج بارندگی های سال ۹۸ برای ساکنان مسیر« رود دره ها» پیامک هشدار ارسال شد.

ایسنا نوشت: پیروز حناچی در نشست خبری امروز خود که به همراه معاون حمل و نقل و ترافیک و مدیرعامل فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی به ویژه شهیدان آزادسازی خرمشهر گفت: در این دوره، برنامه جامع حمل و نقل ریلی تهران در شورای عالی ترافیک مصوب شد و به این معناست که دیگر بر اساس سلیقه در حوزه حمل و نقل ریلی تغییرات نخواهیم داشت.

وی با اشاره به تلاش شهرداری برای اتصال قطار شهری تهران به قطارهای اقماری گفت: متروی پرند تامین اعتبار شده و کارهای آن انجام شده، پیش بینی می شود حدود ۳۰۰ هزار مسافر با بهره برداری از این خط در پهنه جنوبی به شبکه ریلی اضافه شود. همچنین قطار پردیس نیز در حال پیگیری است تا اقدامات اتصال آن به قطار شهری تهران انجام شود.

حناچی ادامه داد: شیوع کرونا ویروس برای شهرداری ها به معنای کاهش درآمد و افزایش هزینه ها بوده است. به شکلی که بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان به صورت ماهیانه عدم النفع و کاهش درآمدهای شهرداری تهران بوده است.

شهردار تهران در خصوص بودجه شهرداری تهران نیز گفت: در سال ۱۳۹۰ بودجه شهرداری معادل ۷.۱ میلیارد دلار بوده که در سال ۹۹ این رقم معادل ۱.۵ میلیارد دلار شده است. این در حالیست که حوزه حمل و نقل بیشترین درگیری ارزی را در بودجه شهرداری تهران دارد. با این وجود ۲۵۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس به ناوگان افزوده شده و این روند با قراردادهای شرکت های داخلی ادامه دارد. به شکلی که به زودی ورود نسل جدید اتوبوس های برقی در تهران را شاهد خواهیم بود.

وی تاکید کرد: از سوی دیگر موتورهای برقی ورودشان به شهر تهران در حال پیگیری است که نقشی در آلودگی هوای تهران دارند و اگر ۱۰ درصد موتورهای سیکلت در این آلودگی نقش داشته باشند با ورود موتوردوچرخ های برقی می توان گام موثری را در کاهش آلودگی هوا برداشت. البته برای اقتصادی شدن قیمت آنها در تلاش هستیم برای باطری این موتورها اجاره دادن آنها را اجرایی کنیم.

حناچی با تاکید بر توسعه خدمات هوشمند در شهر تهران همزمان با شیوع کرونا ویروس گفت: در حال حاضر اپلیکیشن «تهران من» بیش از سه میلیون کاربر دارد که این رقم بالایی برای یک اپلیکیشن محسوب می شود همچنین در اوج بارندگی ها در سال ۹۸ برای همه کسانی که در مسیر روددره های تهران عبور می کردند پیامک های هشدار ارسال شد که گام موثری در حوزه هوشمندسازی محسوب می شود.

وی ادامه داد: انتخابات شورایاری ها به صورت تمام الکترونیک در تهران برگزار شد که تجربه بسیار خوبی بود. قطعا اطلاعات در تصمیم سازی و تصمیم گیری ها بسیار موثر است و با بهره گیری از سامانه های هوشمند می توان این اطلاعات را به شکلی دقیق تر دسته بندی کرد. نقشه های جدید توسط رصد خانه شهرداری تهران در این دوره تولید شدند و نتیجه آن است که با استفاده از سامانه های هوشمند و هوشمندسازی سیستم ها بهره وری ما افزایش یافته است که می توان از جمله این افزایش بهره وری به کاهش پسماند از ۷۰۰۰ تن در روز به ۵۷۰۰ تن در دوره فعلی اشاره کرد.

شهردار تهران در خصوص انجام مطالعات و پیوست های اجتماعی خط ۱۰ مترو گفت: هیچ پروژه ای بدون مطالعه در تهران اجرایی نخواهد شد. پس اگر پروژه بدون مطالعات اجرا شود قطعا خسارات جبران ناپذیری به همراه دارد. خط ۱۰ مترو به عنوان کوریدوری اصلی تصویب شده و مطالعات آن به صورت قطعه قطعه انجام و تکمیل خواهد ششدبه طوریکه در حال حاضر مطالعات قطعه اول انجام شده و کار به مرحله اجرا رسیده است.

وی در خصوص اجرای طرح ترافیک در شرایط کرونایی اظهار کرد: در تجربیات جهانی با توجه به شیوع کرونا ویروس در هیچ یک از شهرها نه تنها طرح ترافیک لغو نشد بلکه طرح های ترافیک سخت تر پیگیری شد اما ما تغییر ساعت آن را دنبال کردیم.

وی در خصوص تغییر نوبخت مدیرعامل شرکت مترو گفت: ایشان در دوره سختی مدیریت را بر عهده داشتند که ترازهای درآمدی دچار تغییرات گسترده شده بود که این موضوع بهره برداری را بر هم می زند. در چنین شرایطی ممکن است مدیر مربوطه خسته شود. برای ایشان نیز چنین اتفاقی روی داده بود که نهایتا با جمع بندی و مذاکره به این نتیجه رسیدیم که در مکان دیگری در حوزه حمل و نقل از ایشان استفاده کنیم.

شهردار تهران در پاسخ به سوالی در خصوص اختصاص فضاهای تبلیغاتی به امر تبلیغات انتخابات گفت: تعدادی از فضاهای اطلاع رسانی در شهر به صورت عادلانه به موضوع انتخابات اختصاص پیدا می کند. این امر در حوزه انتخابات ریاست جمهوری توسط سازمان زیباسازی انجام می شود و در مورد انتخابات شوراها نیز قطعا موضوع به صورت عادلانه پس از تصمیم گیری اجرایی خواهد شد.

حناچی در پاسخ به سوال دیگری درباره در اولویت قرار گرفتن رانندگان تاکسی برای تزریق واکسن گفت: ما واکسیناسیون ناوگان تاکسیرانی را دنبال کردیم. قطعا اگر با همین آهنگ فعلی تزریق واکسن ادامه پیدا کند به زودی این قشر نیز واکسن خود را دریافت می کنند. البته اگر در میان آنها افرادی به بیماری های زمینه ای دچار باشند که قطعا در اولویت قرار گرفتند.

وی تاکید کرد: ما در روز نخست باید همه اولویت ها را اعلام می کردیم اما تنها پاکبان ها و پرسنل بهشت زهرا را اعلام کردیم که ستاد ملی کرونا در زمانی کوتاه موضوع را تصویب کرد ولی در مرحله بعد تغییر این اولویت ها سخت بود اما به زودی مشکل تزریق واکسن رانندگان تاکسی حل خواهد شد.
کد مطلب: 150960
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *