۰
چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۰
بیانیه مهم جبهه اصلاحات ایران در اعتراض به رد صلاحیت های فله ای در سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری؛

جبهه اصلاحات ایران نامزدی برای معرفی به مردم ندارد

پیام اصلی شورای نگهبان حذف مردم از فرآیند تصمیم گیری در امور کشور است
جبهه اصلاحات ایران در اعتراض به رد صلاحیت های فله ای در سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری بیانیه صادر کرد.
جبهه اصلاحات ایران نامزدی برای معرفی به مردم ندارد
 جبهه اصلاحات ایران در اعتراض به رد صلاحیت های فله ای در سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری بیانیه صادر کرد. در متن بیانیه آمده است:
 
به نام خدا
ملت بزرگ ایران؛
جبهه اصلاحات ایران، تمام تلاش خود را بکار گرفت تا انتخاباتی پرشور و مشارکتی و با حضور نمایندگان همه جریان‌ها و اقشار مختلف برگزار گردد و زمینه برای حل مشکلات اساسی کشور و وضعیت ناگوار اقتصادی و معیشت مردم فراهم شود. اما فرآیندی که در جریان رسیدگی به صلاحیت ها اتفاق افتاد، ضربه‌ شدیدی بر اعتماد و امید مردم برای اصلاح امور از طریق انتخابات و صندوق رای زد. 
شورای نگهبان در اقدامی از پیش زمینه سازی شده نمایندگان همه جریان‌های سیاسی مختلف کشور را به غیر از یک جریان مشخص حذف کرد. اعضای مجمع عمومی جبهه اصلاحات ایران، نه نفر را برای نامزدی در انتخابات پیشنهاد کرده و به دنبال انتخاب یک نامزد واحد از میان آنها بودند. اما با رد صلاحیت همه آنها، اینک جبهه نامزدی برای معرفی به مردم ندارد. 
این اقدام از نظر ما فقط به معنای حذف اصلاح طلبان نیست، بلکه پیام اصلی آن حذف مردم از فرآیند تصمیم گیری در امور کشور است. اصلاح طلبان با معرفی طیف گسترده‌ای از افراد و گرایشها کوشیدند تا از هرگونه تنش در جریان انتخابات جلوگیری کنند اما مشخص شد که گروهی مصرانه می خواهند کاری کنند که شما مردم و صاحبان سلائق مختلف سیاسی در انتخابات شرکت نکنید و انتخابات با حضور حداقلی شرکت کنندگان و  یک سلیقه خاص برگزار شود. این گزارش را به مردم بزرگ ایران می دهیم تابه عنوان مالکان اصلی کشور، در جریان تلاش های ما وتخریب های دیگران باشند.

 جبهه اصلاحات ایران؛
کد مطلب: 151104
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *