۰
شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۹

واکنش آمریکا به همکاری ماهواره‌ای ایران و روسیه

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به گزارش همکاری ماهواره‌ای ایران و روسیه گفت چیزی برای گفتن نداریم.
واکنش آمریکا به همکاری ماهواره‌ای ایران و روسیه
معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به گزارش همکاری ماهواره‌ای ایران و روسیه گفت چیزی برای گفتن نداریم.
به گزارش ایرنا، جالینا پورتر در نشست خبری روز جمعه درباره گزارش واشنگتن‌پست مبنی بر واگذاری ماهواره پیشرفته روسیه به ایران برای فراهم ساختن توانایی نظارتی بیشتر و اینکه آیا این مساله تاثیری در مذاکرات مربوط به برجام خواهد داشت، گفت: ما از این مساله آگاهیم و گزارش این رسانه‌ها را در این باره دنبال می‌کنیم.
وی اضافه کرد: جدای از آن، چیز بیشتری برای اعلام و هیچ پاسخی در این زمینه نداریم.
جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا هم در این زمینه گفت ما نمی‌توانیم این گزارش‌ها را تایید کنیم. من قصد ندارم درباره مسایل اطلاعاتی در اینجا حرف بزنم و فکر می‌کنم سوال خوبی است که از مقامات مسکو تهران پرسیده شود.
وی افزود چیزی که می‌تواند بگوید این است که همچنان بر آنچه که اقدامات مخرب ایران در منطقه و بعضی مواقع فراتر از آن نامید، افزایش توانایی‌های موشک بالستیک، حمایت ایران از آنچه که سازمان‌های تروریستی خواند، تلاش آنها برای متاثرساختن آزادی ناوبری در منطقه و اطراف آن تمرکز دارند.
سخنگوی پنتاگون ادامه داد: این مسایل در خط مقدم فکر این وزارت قرار دارد هنگامی که ما درباره عملیات‌های حوزه مسئولیتی فرماندهی مرکزی و آرایش نظامی خود در آنجا می‌اندیشیم.
کربی اضافه کرد: این چیزی است که به عنوان تمرکز کلیدی برای حرکت رو به جلوی وزارت، باقی است.
علاوه بر این، جالینا پورتر معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا درباره بازگرداندن زندانیان با ایران همچنان گفت‌وگوی غیر مستقیم دارید و آیا این مساله در نشست آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا با همتایان خود در گروه هفت مطرح می‌شود یا خیر، این مطلب را مطرح کرد.
وی با این ادعا که بازداشت برخی دو تابعیتی‌ها در ایران ناعادلانه بوده است، گفت: ما به فراخوانی برای بازگرداندن شهروندانی که ناعادلانه بازداشت شده‌اند چه آن‌هایی که در ایران هستند و چه آنهایی که در دیگر کشورهای سراسر جهان بازداشتند، ادامه می‌دهیم. 
معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادامه داد: من نمی‌خواهم درباره محور دیدارهای وزیر خارجه پیشی بگیرم و اگر خوانشی از نشست داشته باشیم حتما اعلام می‌کنیم. 
کد مطلب: 152141
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *