۰
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۳

انتخابات در سلامت بهداشتی برگزار میشود

رئیس ستاد انتخابات کشور از اقدامات صورت گرفته در جهت سلامت کامل امنیتی و بهداشتی انتخابات در روز جمعه خبر داد.
رئیس ستاد انتخابات کشور از اقدامات صورت گرفته در جهت سلامت کامل امنیتی و بهداشتی انتخابات در روز جمعه خبر داد.
به گزارش ایسنا، جمال عرف‌ در گفت‌وگوی زنده تلفنی با برنامه "ایران سربلند" انتخابات را یک جشن ملی دانست و تاکید کرد روز جمعه پیروزی ملت ایران را جشن خواهیم گرفت.

وی ادامه داد: حدود ۶۷ هزار شعبه اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری در سراسر کشور داریم و تعداد شعب اخذ برای برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۷۵ هزار شعبه است.

عرف افزود: در روستاها، هر نقطه برای ما یک حوزه تلقی می‌شود و لذا در هر روستا یک صندوق قرار می‌دهیم ولی برای انتخابات ریاست جمهوری چندین روستا را با یک صندوق سیار پوشش داده و آراء را جمع می‌کنیم.

رییس ستاد انتخابات کشور واجدین شرایط برای رای دادن را ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۱۰۷ نفر تخمین زد و تاکید کرد حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر رای اولی هستند.

عرف ابراز امیدواری کرد این گروه از رای دهندگان جشن تکلیف سیاسی خود را به خوبی نمایش دهند و فردا با شور و شعف وارد صحنه مشارکت شوند.

وی رای دادن را موجب در اختیار گذاشتن بسیاری فرصت‌ها پیش روی کشور و دور ساختن تهدیدات دانست و افزود: بیش از ۵۰۰ هزار نفر عامل اجرایی داریم که اگر ناظران شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی هم به این لیست اضافه شوند، این جمعیت تا ۵۰۰ هزار نفر دیگر اضافه خواهد شد.

عرف همچنین به حضوز محافظان برای صندوق‌های رای خبر داد و گفت: عزیزان در نیروی انتظامی و نیروهای مسلح جمعیتی با شمار یک میلیون و نیم نفر از میان مردم را تشکیل می‌دهند که در حوزه حفاظت و نظارت بر انتخابات مشغول خدمت رسانی هستند.

رییس ستاد انتخابات کشور در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو خاطرنشان کرد: پیرو فرمایش شب گذشته رهبری دوباره بحث تعرفه‌ها را در قالب بخشنامه‌ای پی گرفتیم؛ هر چند در گذشته هم این تدابیر را اتخاذ کرده بودیم.

عرف افزود: ما در هیچ شعبه‌ای در سراسر کشور کمبود تعرفه نخواهیم داشت.

وی همچنین موضوع سلامت را به عنوان یکی دیگر از تاکیدات رهبری متذکر شد و گفت: ستاد کرونا اول خرداد دستورالعملی را تدوین کرد که ما از همان ابتدا آن را ابلاغ کردیم و مجددا امروز طی بخشنامه‌ای آن را مورد تاکید قرار دادیم که مردم فردا با خیال راحت رای خود را ثبت کنند.

عرف در پاسخ به سوال مجری برنامه که در خصوص طولانی شدن زمان رای گیری بیش از ۲۴ ساعت مطلبی را مطرح کرد، خاطرنشان ساخت: ما در شرایط کرونا هستیم و برخی تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا برخی روال‌های موجود ما را تغییر می‌دهد.

وی ادامه داد: ما تا ساعت ۲۴ فردا مشکلی برای رای گیری نداریم ولی پس از این زمان ارزیابی خواهیم کرد که مردم در کدام شعبه و فرمانداری حضور دارند و با هماهنگی ناظر، کار را ادامه می‌دهیم.
کد مطلب: 152388
برچسب ها: انتخابات
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *