۰
دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۱

ضرب و شتم ماموران منابع طبیعی فارس

مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری فارس با اعلام این خبرگفت: با دستور قاطع دادستان شهرستان ممسنی متعرضان به ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی در شهرستان های ممسنی و اقلید شناسایی و دستگیر شدند.
مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری فارس با اعلام این خبرگفت: با دستور قاطع دادستان شهرستان ممسنی متعرضان به ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی در شهرستان های ممسنی و اقلید شناسایی و دستگیر شدند.
به گزارش فارس از شیراز، عبدالحسن صمد نژاد با اشاره به دستگیری این متخلفان اظهار داشت: در این راستا ضاربان مامور منابع طبیعی شهرستان ممسنی که حین انجام وظیفه و عملیات اطفا حریق مورد حمله و هتاکی قرار گرفته و در پی این ضرب و شتم از ناحیه دست دچار جراحت شدید شده بود دستگیر و روانه زندان شد.
مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری فارس همچنین با اشاره به پیگیری های قضایی جهت شناسایی ضارب ماموران منابع طبیعی شهرستان اقلید و تشریح این خبر افزود: در پی دریافت گزارشی از وقوع یک فقره آتش سوزی در منطقه سده این شهرستان بلافاصله ماموران یگان حفاظت به محل اعزام شده که با مشاهده متخلفی که با آتش زدن اراضی ملی بالادست باغ خود قصد تصرف این اراضی را داشت اقدام به تذکر نموده اما فرد خاطی با سرپیچی از قوانین و عدم تبعیت از دستورات پس از مواجه با ماموران اقدام به ضرب و شتم و هتاکی مامور منابع طبیعی کرده است. 
صمد نژاد با اشاره به تشکیل پرونده قضایی برای این متهم خاطرنشان کرد: در حال حاضر طبق تحقیقات قضایی فرد متخلف مورد شناسایی قرار گرفته و پیگیری های قضایی جهت دستگیری وی ادامه دارد.
وی ضمن قدردانی از حمایت های دستگاه قضایی در جهت شناسایی متخلفان منابع طبیعی تاکید کرد: افراد خاطی با تشکیل پرونده به مراجع قضائی استان معرفی شده اند.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس با اشاره به پیگیری این رویداد و برخورد قضائی شدید با متخلفان اراضی ملی گفت: با هماهنگی‌های انجام شده با دستگاه قضایی مجازات سنگین قانونی در انتظار ضاربان و خاطیان به همکاران منابع طبیعی است.
وی خواستار مشارکت فعالانه گروه های مردمی طبیعت دوست در امر حفاظت از عرصه های منابع طبیعی شد و افزود: شهروندان می توانند درصورت مشاهده هرگونه گزارش تخریب آتش سوزی و تصرف اراضی ملی مراتب را به سامانه رایگان و شبانه روزی ۱۵۰۴ یگان امداد جنگل و مرتع گزارش دهند.
کد مطلب: 152557
برچسب ها: منابع طبیعی فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *