۰
شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳

سفر ۱۴هزار ایرانی به ارمنستان برای واکسن

سخنگوی گمرک گفت: از اول تیرماه تا روز گذشته 14هزار و چهار نفر به ارمنستان سفر کردند.
سفر ۱۴هزار ایرانی به ارمنستان برای واکسن
سخنگوی گمرک گفت: از اول تیرماه تا روز گذشته 14هزار و چهار نفر به ارمنستان سفر کردند.
به گزارش ایلنا، سید روح اله لطیفی، سخنگوی گمرک اظهار داشت: از ابتدای تیرماه سال جاری تا پایان روز گذشته، 14هزار و چهار نفر به ارمنستان سفر کردند که  10هزار و 93نفر آنان از مرز زمینی "نوردوز" در استان آذربایجان شرقی به سمت این کشور مسافرت کردند.
وی افزود: در این مدت 35پرواز نیز از فرودگاه امام (ره)، سه هزار و 911مسافر را به مقصد ارمنستان منتقل کرده است.
لطیفی در خصوص مسافران زمینی ارمنستان توضیح داد:روند مسافرت از مرز زمینی "نوردوز "از ابتدای تیرماه تا هجدهم تیر رو به افزایش بوده و از حدود 100 نفر در اوایل ماه به  300نفر در چهاردهم تیرماه، در پانزدهم به 455نفر، شانزدهم به 813نفر و هفدهم با دو هزار و 219نفر به  رکورد میزان خروجی مسافر رسید و نهایتا هجدهم تیر ماه با دو هزار و 212نفر با کمی کاهش مواجه شد.
سخنگوی گمرک در ادامه گفت: از نوزدهم تیرماه، تعداد خروجی مسافر از این مرز به سمت ارمنستان به شکل چشم گیری کاهش یافت و به 396مسافر رسید و روز گذشته 170 مسافر از این مرز به سمت ارمنستان خارج شدند. اما روند بازگشت مسافر از ارمنستان از روز 22 تیرماه  افزایش یافته است و 981نفر در این روز به کشور بازگشتند و روز 23 تیرماه نیز  رکورد دوهزار و 100نفری بازگشت از ارمنستان در گمرک مرزی نوردوز ثبت شد.
لطیفی  افزود: در دو روز گذشته هم به ترتیب 547 و 515مسافر از ارمنستان به ایران بازگشتند.
گفتنی است دولت ارمنستان شرط اقامت ده روز را برای ورود گردشگران و بهرمندی از  تزریق  واکسن کرونا از 24 تیرماه اعلام کرده است.
کد مطلب: 153727
برچسب ها: ارمنستان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *