۰
دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۸
دبیر کمیته علمی کشوری کرونا:

جریمه خودرو را دُنگی می‌دهند و سفر می‌روند!

عاطفه عابدینی گفت: تعطیلی 6 روزه تهران و البرز اصلا نتوانست برای مقابله با بیماری اثرگذار باشد و فقط به نوعی باعث پخش شدن بیماران تهران به شهر های شمالی کشور شد.
جریمه خودرو را دُنگی می‌دهند و سفر می‌روند!
عاطفه عابدینی گفت: تعطیلی 6 روزه تهران و البرز اصلا نتوانست برای مقابله با بیماری اثرگذار باشد و فقط به نوعی باعث پخش شدن بیماران تهران به شهر های شمالی کشور شد.
 عاطفه عابدینی، دبیر کمیته علمی کشوری کرونا در گفت‌وگو با خبرنگار برنا گفت : زمانی که یک سری از آزمون ها برگزار نمی شود اثرات برگزار نکردن آن ها بسیار زیاد است چرا که افراد بسیاری بلاتکلیف می شوند و بسیاری از برنامه های آموزشی برهم می خورد؛ بنابراین مجبور هستیم چنین آزمون هایی را با رعایت پروتکل برگزار کنیم.

احتمال انتقال بیماری در زمان ورود و خروج داوطلبان از محل برگزاری آزمون وجود دارد
او با بیان اینکه در حین برگزاری کنکور  کارشناسی ارشد لازم است، فواصل صندلی ها زیاد باشد و محیط ها بسته نباشد، افزود: لازم است همه مراقبان و داوطلبان ماسک داشته باشند و کسی که مشکوک به کرونا است حتما اطلاع دهد. این روند در کنکور سراسری نیز انجام شد که تمامی داوطلبان شرکت کننده فرم خود اظهاری در خصوص ابتلا به بیماری را پر کردند.
عابدینی ادامه داد: اگر پروتکل ها در حین برگزاری آزمون رعایت شود معمولا انتقال بیماری اتفاق نمی افتند مگر اینکه در زمان ورود و خروج از محل برگزاری آزمون ازدحام جمعیت زیاد باشد که در چنین مواردی بهتر است پلن درستی برای ترتیب ورود و خروج داوطلبان طراحی شود.
دبیر کمیته علمی کشوری کرونا تأکید کرد: ما در حال حاضر در پیک پنجم کرونا هستیم، لازم است برای برگزاری کنکور کارشناسی ارشد، بیشتر از کنکور سراسری موارد بهداشتی را رعایت کنیم چرا که با ویروس دلتایی طرف هستیم که انتقال آن بسیار سریع است،
او درباره لغو کنکور کارشناسی ارشد با توجه به انتقال شدید بیماری تصریح کرد: جلسه ستاد مقابله با کرونا شنبه صبح برگزار نشد و به عصر موکول که در این جلسه موضوع خاصی برای کنسل شدن آن مطرح نشد و فکر نمی کنم برگزاری آزمون کارشناسی ارشد لغو شود.

تعطیلی تهران بیماری را به شهر های شمالی منتقل کرد
عابدینی گفت: تعطیلی 6 روزه تهران و البرز اصلا نتوانست برای مقابله با بیماری اثرگذار باشد و فقط به نوعی باعث پخش شدن بیماران تهران به شهر های شمالی کشور شد.
دبیر کمیته علمی کشوری کرونا با بیان اینکه زمانی که حرف از قرنطینه زده می شود به این معنی است که مردم باید در خانه بمانند اما مشاهده می کنیم که این امر با مسافرت رفتن اشتباه گرفته می شود، ادامه داد: مشاهده شد که این چند روز تعطیلی برای مردم تبدیل به موقعیتی شد که به شهر های دیگر سفر کنند. این امر حتی زمانی اتفاق می افتند که برای تردد جریمه هم در نظر گرفته می شود اما مردم تمایل دارند جریمه را حتی به صورت دونگی پرداخت کنند، اما حتما به سفر بروند.

ابتلا به بیماری در سیستان و بلوچستان روند نزولی دارد
او افزود: خوشبختانه در استان های جنوبی کشور مثل سیستان و بلوچستان درحال وارد شدن به روند نزولی شدت بیماری می شویم و این پیک در این مناطق در حال کم شدن است.
عابدینی با اشاره به اینکه این بیماری در استان های تهران، مازندران، گلستان و... در روند صعودی قرار دارد، تصریح کرد: افزایش تعداد بیماران در استان های مرکزی مشاهده می شود همچنین اوضاع تهران بعد از تعطیلی و مسافرت به مرحله ای می رسد که تخت های بیمارستان پر خواهد شد.
دبیر کمیته علمی کشوری کرونا درباره ادامه تعطیلی مجدد تهران و البرز گفت: فعلا برنامه ای برای تعطیلی مجدد وجود ندارد.
کد مطلب: 154083
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *