۹
۰
پنجشنبه ۴ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۷

کارتن خوابی نوعی سبک زندگی است!

عضو شورای شهر تهران کارتن خوابی را نوعی سبک زندگی دانست.
کارتن خوابی نوعی سبک زندگی است!
عضو شورای شهر تهران کارتن خوابی را نوعی سبک زندگی دانست.
زهرا شمس‌احسان در گفتگو با روزنامه همشهری گفت:  «باید پذیرفت در تهران شاهد چنین آسیب اجتماعی هستیم. درحقیقت کارتن‌خوابی، نوعی سبک زندگی است که الزاما با اعتیاد گره نمی‌خورد؛ بنابراین وقتی درخصوص موضوع کارتن‌خوابی زنان صحبت می‌شود باید حتما مدل اقدام و عمل برای تغییر سبک زندگی آنها ارائه دهیم. مثلا خانمی که بنا به هر دلیلی و در یک فرایند خاصی 20سال در خیابان کارتن‌خوابی را تجربه کرده است را نمی‌توان یک‌دفعه از چنین سبک زندگی جدا  کرد و به کانون خانه و خانواده سوق داد. پس باید تلاش کنیم آرام آرام در یک بستر مناسب بازگشت به چرخه زندگی سلامت رخ دهد که قطعا در این فرایند شهرداری تهران به تنهایی نمی‌تواند کاری از پیش ببرد و سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها ازجمله سازمان بهزیستی هم باید حضور داشته باشند.» این عضو شورای شهر تهران به عملکرد مراکز بهاران هم اشاره می‌کند و ادامه می‌دهد: «حدود 5سال پیش نخستین مرکز بهاران در منطقه2 راه‌اندازی شد و در این بستر یک شبکه هم‌افزایی توسط سازمان بهزیستی، وزارت بهداشت و شهرداری شکل گرفت که هر‌یک بخشی از کارها و سیاست‌ها را راهبری می‌کردند، اما اخیرا رویکرد مدیریت شهری نسبت به فعالیت این مراکز تغییر کرده است. برای احیای این مراکز باز هم از طریق مدل اقدام و عمل برای زنان برنامه‌ریزی می‌کنیم و تلاش خواهیم کرد زنانی که به نوعی گرفتار ماده16 (معتادانی که با حکم قضایی دستگیر و به مراکز نگهداری و ترک اجباری منتقل می‌شوند) هستند به‌صورت داوطلبانه در مراکز بهاران پذیرش شوند و طی فرایند خاصی به زندگی عادی بازگردند.» 
 
کد مطلب: 155174
برچسب ها: کارتن خوابی
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
مفت خواری و مفت گویی هم سبک زندگی شماست ، مرهم که نیستید حداقل خفه خون بگیرید
Iran, Islamic Republic of
بخدا ظالمین این همه شهرداریها از مردم پول میگیرن اگر دزدی نکنن بجاش میتونن هزار تا از این مراکز برنن
United States
ماشاالله به این درک وشعور!!!
United States
ماشاالله به این درک وشعور!!!
Dadabas
United Arab Emirates
خخخ ، نوعی سبک زندگی دانست ! معلومه که باید همچین حرفی بزنه چون یک عمر در رفاه و راحتی با حقوق بالا زندگی کرده درد فقرا و مستضعفان رو نکشیده اند ، ای کاش با این حرف های بی خردانه نمک رو زخم مردم نمی پاشیدند ، با این وضع گرانی مسکن و تورم و وضعیت بد اقتصادی بدتر از این رو هم مردم تجربه کردند ، فقط در یک کلام خداوند تمام مسولین راحت طلب و بیخیال و نالایق و بی خرد را لعنت کند و همنشین ابوسفیان ها و شمر ها در جهنم قرار دهد
ندارم
Iran, Islamic Republic of
خودشم بره بخوابه خوب
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
مسخره نکن خانم
Iran, Islamic Republic of
خودت برو کارتن خوابی بکن تا از این سبک زندگی لذت ببری
Iran, Islamic Republic of
بعله پارسال پشت بوم خوابی بود امسال کارتن خوابیه سال دیگه گور خوابی میشه سبک زندگی. آخه ... بی سواد چقدر حقوقته؟ بچه کجا بودی؟ الان کجا خونته که این حرفارو میزنی؟