۱
۰
يکشنبه ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۷
بنیاد شهید هم به یک کاندیدای ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می رسد

خداحافظی قاضی زاده هاشمی با مجلس

استعفای امیرحسین قاضی زاده هاشمی نماینده مشهد در مجلس روز یکشنبه تقدیم هیات رئیسه مجلس شد که بلافاضله توسط محمدباقر قالیباف اعلام وصول شد تا وی چهارمین نماینده ای باشد که با تغییر و تحولات سیاسی این ماه ها از مجلس استعفا بدهد و به جمع مدیران اجرایی بپیوندد.
خداحافظی قاضی زاده هاشمی با مجلس
 استعفای امیرحسین قاضی زاده هاشمی نماینده مشهد در مجلس روز یکشنبه تقدیم هیات رئیسه مجلس شد که بلافاضله توسط محمدباقر قالیباف اعلام وصول شد تا وی چهارمین نماینده ای باشد که با تغییر و تحولات سیاسی این ماه ها از مجلس استعفا بدهد و به جمع مدیران اجرایی بپیوندد. پیش از این علیرضا زاکانی نماینده قم استعفا داده بود تا به شهرداری تهران برسد و سید احسان خاندوزی و جواد ساداتی نژاد، مجلس را به مقصد وزارتخانه های اقتصاد و جهاد کشاورزی ترک کردند. این در حالی است که رهبری در دیدار ششم خردادماه سال جاری خود با نمایندگان مجلس یازدهم ، آنها را به پرهیز از تلاش برای رسیدن به منصب وزارت یا پست‌های اجرایی توصیه کرده بودند!
محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی صبح یکشنبه در جلسه علنی ضمن اعلام وصول استعفای امیر حسین قاضی زاده هاشمی از نمایندگی مجلس گفت: طبق آیین نامه استعفای آقای قاضی زاده هاشمی بر اساس مواد ۹۰ و ۹۱ آیین نامه در دستور مجلس قرار می گیرد.
استعفای قاضی زاده هاشمی از یک منظر دیگر هم قابلیت بررسی دارد. اینکه وی کاندیدای ریاست جمهوری بود و در مناظرات انتخاباتی بیش از اینکه رقیب ابراهیم رئیسی باشد، همراه و همگام او بود. البته قاضی زاده را نمی توان مثل سعید جلیل پوششی و مثل علیرضا زاکانی سوپر پوششی دانست؛ اما بهر حال سهمی که او در همراهی رئیسی داشته حتما مدنظر بوده است. اگر علیرضا زاکانی آنقدر سهم داشته که علی رغم موانع قانونی به شهرداری تهران برسد، قاضی زاده هاشمی هم به اندازه معاونت رئیس جمهور و ریاست بنیاد شهید زحمت کشیده است. این طور که در اخبار آمده است وی برای حضور در این نهاد انقلابی که سالها «مهدی کروبی» ریاست آن را بر عهده داشت، عطای مجلس را به لقایش بخشیده است. یکی از نمایندگان مجلس هم دیروز در بیان علت استعفای قاضی زاده از نمایندگی مجلس اظهار داشت: با توجه به دعوتی که از آقای قاضی زاده برای پست معاونت ریاست جمهوری و ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران شده، آقای قاضی‌زاده استعفای خود از نمایندگی را به هیأت رئیسه تقدیم کرده است.
با این توصیف بعد از انتخاب یک پزشک به عنوان شهردار تهران، یک پزشک دیگر به عنوان رئیس بنیاد شهید انتخاب می شود.قاضی زاده هاشمی متخصص گوش و حلق و بینی است و هیچ سابقه اجرایی ندارد. او از دوره هشتم مجلس ، نماینده مشهد بوده است. 
به جز زاکانی و قاضی زاده هاشمی، سهم محسن رضایی هم پرداخت شده و وی به عنوان معاون اقتصادی رئیس جمهور برگزیده شده تا به آرزو و ادعای دیرینه اش مبنی بر سیاست گذاری اقتصادی در کشور برسد. حالا از این جمع فقط سعید جلیلی مانده که هنوز پستی نگرفته است. به نظر می رسد وی نیز گزینه ریاست شورای عالی امنیت ملی است و جایگزین علی شمخانی خواهد شد.
کد مطلب: 155521
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


مهدی
Iran, Islamic Republic of
رئیس بنیاد شهید با نظر موافق رهبری اتفاق می افته. یعنی از شروطش هست.