۰
پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۲

تانکرهای سوخت ایران به لبنان رسید

منابع خبری از ورود اولین تانکر حامل سوخت ایران به لبنان خبر دادند.
تانکرهای سوخت ایران به لبنان رسید
منابع خبری از ورود اولین تانکر حامل سوخت ایران به لبنان خبر دادند.
به گزارش  باشگاه خبرنگاران جوان، منابع خبری امروز (پنج‌شنبه) از وارد شدن اولین تانکر حامل سوخت ایران به لبنان از راه مرز سوریه خبر دادند.
همچنین برخی کانال های لبنانی تصاویری از تانکرهای سوخت را که حامل سوخت ایران هستند، منتشر کردند.
شب گذشته «سید حسن نصرالله» دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان، در آستانه ورود کشتی‌های حامل سوخت ایران به سواحل این کشور از مردم لبنان برای حفظ سلامت خود و تسهیل در روند ورود سوخت، خواستار عدم تجمع مردمی شد و گفت: «از همگان می‌خواهم تا از هرگونه تجمع مردمی هنگام عبور کاروان تانکر‌های حامل سوخت خودداری شود.»
دبیرکل حزب الله لبنان پیشتر نیز درباره شکسته شدن محاصره اقتصادی آمریکا در منطقه و تحولات لبنان پس از تشکیل دولت این کشور سخنرانی و از تشکیل دولت در لبنان استقبال کرد.
همچنین ماه جاری، «شیخ علی دعموش» نائب رئیس شورای اجرایی حزب الله، با بیان این که کشتی‌های حامل نفت، سوخت مورد نیاز برخی نهاد‌های اساسی را تامین کرده است، افزود: «ارسال کشتی‌های حامل نفت از ایران تولید برق را افزایش داد و سوخت مورد نیاز برخی نهاد‌های فعال در زمینه‌های بشردوستانه، بهداشت، سلامت و غذا را تامین کرد.»
لبنان حدود یک سال است که با بحران شدید اقتصادی و سیاسی دست و پنجه نرم می‌کند. این کشور در تاریخ چهارم اوت سال ۲۰۲۰ شاهد انفجار در بندر بیروت بود که بیش از ۱۹۰ کشته و ۶۵۰۰ مجروح به جای گذاشت. این انفجار کشور لبنان را وارد یک بحران سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کرد. بحران سوخت تا جایی در این کشور پیش رفته است که برخی منابع خبری از قطعی برق در بخش‌های جنوبی لبنان خبر دادند. در پی تشدید این بحران، رسانه‌های لبنانی همچنین درباره خطر اتمام مازوت و قطعی برق در بخش‌های حیاتی این کشور از جمله بیمارستان‌ها هشدار داده بودند.
کد مطلب: 155901
برچسب ها: لبنان سوخت
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *