۱
۱
پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۶

اهدای اولین پروانه استاندارد دانش نماد کشور

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در جریان بازدید از واحد تولیدی دانش‌بنیان در شهرک صنعتی صفادشت، اولین پروانه استاندارد دانش‌نماد کشور را به واحد " ایمن زلزله سدید" اعطا کرد.
اهدای اولین پروانه استاندارد دانش نماد کشور
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در جریان بازدید از  واحد تولیدی دانش‌بنیان در شهرک صنعتی صفادشت، اولین پروانه استاندارد دانش‌نماد کشور را به واحد " ایمن زلزله سدید" اعطا کرد.

به گزارش مردم سالاری آنلاین، غلامرضا شریعتی در بازدید از واحد دانش‌بنیان ایمن زلزله سدید که برای فرآورده " سیستم قطع شیرگاز حساس به زلزله"، اولین پروانه استاندارد دانش‌نماد کشور را اخذ کرد، گفت: کشور ایران دارای منابع غنی گاز طبیعی و شبکه گسترده لوله‌کشی گاز شهری است و از سوی دیگر، با توجه به زلزله‌خیز بودن ایران، متاسفانه هر چند سال، شاهد خسارت سنگین جانی و مالی ناشی از زلزله‌ هستیم .
وی افزود: با در نظر گرفتن این موضوع، لزوم بررسی ایمنی سیستم انتقال گاز طبیعی و ارتقای سطح ایمنی آن در راستای جلوگیری از وقوع حریق‌های مرتبط با زلزله ضروری است.
شریعتی ‌با تاکید بر اجباری شدن استاندارد این نوع دستگاه‌ها، خاطر نشان کرد: الزامات استاندارد در جایگاه سی ان جی و همچنین ایستگاه تقلیل فشار گاز اجرایی شود. وی همچنین دستور داد تا همانند اداره کل استاندارد استان تهران ، اجباری کردن استاندارد دستگاه قطع اتوماتیک گاز، برای تمام کشور، در دستور کار ادارات‌کل استاندارد استان‌ها قرار گیرد.
گواهی دانش‌نماد برای فرآورده‌هایی صادر می‌شود که استاندارد ملی تشویقی برای ‌آن تدوین‌شده‌باشد و بر اساس آن استاندارد ارزیابی می‌شوند.

دکتر طاهری مدیر کل استاندارد تهران: این پروانه در کمیته علایم محصولات دانش‌بنیان اداره‌کل، در شهریورماه، برای فرآورده " سیستم قطع شیر گاز حساس به زلزله" صادر شد. وی گفت: گواهی دانش‌نماد برای فرآورده‌هایی صادر می‌شود که استاندارد ملی تشویقی برای ‌آن تدوین‌شده‌باشد و بر اساس آن استاندارد ارزیابی می‌شوند.

مهندس جهاني، مدير كل بيمه و تعيين خسارات ستاد بحران كشور نيز ضمن حمايت ستاد بحران جهت اجراي الزام به تجهيز اين سيستم بر اهميت اينگونه اقدامات پيشگيرانه نسبت بلاياي طبيعي تأكيد كرد

دکتر معصومی رییس هیئت مدیره گروه صنعتی ایمن زلزله سدید؛ ضمن معرفی محصول و عملکرد آن، اهمیت استفاده از آن را در سراسر شبکه گاز کشور هم برای مصارف خانگی و هم صنعتی، جهت جلوگیری از خسارات جبران ناپذیر جانی و مالی ناشی از انفجارات و آتش سوزی های هنگام زلزله را تبیین کرد.

مهندس مهدیزادگان رییس هیئت مدیره توسعه طوبی سدید گفت: چشم انداز این مجموعه ارتقاء سطح ایمنی صنعت ساختمان در عالي ترين مرتبه و با استانداردهای حتي فراتر از كشورهاي توسعه يافته می باشد.
وی ماموريت این شرکت را  شناسایی سيستمها و تجهيزاتی که در صنعت ساختمان قابليت تأليف استاندارد اجباري و همينطور  الزامی شدن در مقررات ملي ساختمان و ساير قوانين از جمله قوانين مديريت بحران را دارد و سپس اجرايي كردن اين الزامات در سراسر كشور با حمايت دولت و سازمانهاي نظارتي در جهت پیشرفت در ایمن سازی ساختمانهای مسکونی و صنعتی بیان کرد.
کد مطلب: 155917
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


M01
Iran, Islamic Republic of
وقتی بیل استاندارد اجباری داره
چرا محصولی به این مهمی که با جان و مال هموطنان در ارتباط است چرا استاندارد تشویقی داره
جای تعجب داره !!!!