۰
شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۵

ثبت نام ۹۴ درصدی دانش آموزان در مدارس

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به رویکرد تفویض اختیار بازگشایی مدارس به شورای مدارس و مناطق گفت: با توجه به تفاوت های اقلیمی و وضعیت متفاوت کرونا در استان ها تصمیم را به شورای مدرسه واگذار کرده ایم که به تایید منطقه آموزش و پرورش و ستادملی کرونا در منطقه می رسد.
ثبت نام ۹۴ درصدی دانش آموزان در مدارس
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به رویکرد تفویض اختیار بازگشایی مدارس به شورای مدارس و مناطق گفت: با توجه به تفاوت های اقلیمی و وضعیت متفاوت کرونا در استان ها تصمیم را به شورای مدرسه واگذار کرده ایم که به تایید منطقه آموزش و پرورش و ستادملی کرونا در منطقه می رسد.
به گزارش ایسنا، علیرضا کاظمی  با حضور در آیین آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی عالی که در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، برگزار شد، پیرامون برنامه ریزی برای آغاز سال تحصیلی اظهار کرد: تمام برنامه ریزی های لازم را برای آغاز سال تحصیلی انجام دادیم و در تلاشیم تا سال تحصیلی را در مهرماه آغاز و زمینه بازگشایی مدارس را نیز به صورت آرام و تدریجی مهیا کنیم. در همین راستا الگوی بازگشایی مدارس را آماده و طی بخشنامه ای در هفته گذشته به مدیران ابلاغ کردیم.
وی افزود: ما سال تحصیلی را در سه مسیر و سه راهبرد دنبال می کنیم. راهبرد اول غیرحضوری است که از طریق مدرسه تلویزیونی ایران دنبال می شود، تمهید مقدمات لازم برای آغاز به کار مدرسه تلویزیونی انجام شده است. بخش بعد که به صورت غیرحضوری دنبال می شود آموزش از طریق شبکه شاد است و برنامه ریزی های خوبی انجام شده است.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در روزهای آینده از نسخه جدید شاد رونمایی و ظرفیت های جدید را توضیح و تبیین خواهیم کرد عنوان کرد: اقدامات دیگری نیز در حال انجام است که امیدواریم زمینه آغاز مطلوب تر آموزش از طریق فضای مجازی را در پی داشته باشد.
کاظمی افزود: مهرماه را با این دو راهبرد آغاز خواهیم کرد. راهبرد سوم هم راهبرد آموزش حضوری است. در الگوی بازگشایی که طراحی کرده ایم زمینه حضور آرام، تدریجی و کم دغدغه را مهیا می کنیم. این کار مهم را باید با کمک همه رسانه ها و همدلی مردم انجام دهیم. به حفظ سلامتی دانش آموزان توجه داریم و سلامت آنها خط قرمز فعالیت های ماست.
وی با اشاره به رویکرد تفویض اختیار گفت: با توجه به تفاوت های اقلیمی و وضعیت متفاوت کرونا در استان ها تصمیم را به شورای مدرسه واگذار کرده ایم که به تایید منطقه آموزش و پرورش و ستادملی کرونا در منطقه می رسد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: استانداردهای حضور دانش آموزان را نیز بر اساس توافق با مجموعه وزارت بهداشت در قالب پیوست ها به مدارس ابلاغ و شبکه نظارتی طراحی کرده ایم که بر وضعیت تحصیلی تمام مدارس نظارت داریم و به طور دقیق می توانیم وضعیت هر مدرسه را رصد کنیم.
کاظمی با بیان اینکه خوشبختانه علیرغم شرایط سخت کرونا تا کنون بیش از ۹۶ تا ۹۷ درصد ثبت نام ها در پایه اول ابتدایی را به پایان رساندیم و به طور میانگین بیش از ۹۳ تا ۹۴ درصد ثبت نام ها در همه پایه ها انجام شده و کتب درسی هم به همین میزان توزیع شده گفت: امید است در روزهای باقی مانده بتوانیم خلاءهای موجود را جبران کنیم. جای نگرانی نیست و امیدواریم با کمک اولیاء، دانش آموزان و همکاران بتوانیم سال تحصیلی خوبی را آغاز کنیم.
وی افزود: یکی از دلایلی که باعث شد سال را به صورت مجازی آغاز کنیم واکسیناسیون معلمان بود که پیش بینی ما به دلیل تاخیرها یا به علت تراکمی که ایجاد شد مقداری به تاخیر افتاد، اما اکنون با تسریع واکسیناسیون معلمان پیش بینی ما این است که تا پایان شهریور واکسیناسیون کامل انجام شود. واکسیناسیون دانش آموزان هم در دستورکار وزارت بهداشت قرار گرفته و در روزهای آینده خبرهای خوشی از سوی وزارت بهداشت در این باره اعلام خواهد شد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: اینها کمک می کند تا زمینه بازگشایی حضوری مدارس فراهم شود. سعی می کنیم از مدارس کم جمعیت با استانداردهای وزارت بهداشت آغاز کنیم و مدارسی که جمعیت بیشتری دارند با رویکرد ترکیبی باز کنیم. برای آن مدارسی که تراکم بالا دارند نیز با حداقل حضور برنامه ریزی می کنیم. امید است با اتمام واکسیناسیون دانش آموزان زمینه بازگشایی کامل را داشته باشیم.
کاظمی درباره آخرین وضعیت اجرای رتبه بندی معلمان و همسان سازی حقوق هیئت علمی دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی نیز گفت: دو موضوع اساسی در دستورکار دولت است و موضوعی نیست که من پیگیری کنم. دولت و نمایندگان مجلس دو موضوع را به جد پیگیر هستند. رتبه بندی معلمان در دستورکار کمیسیون آموزش است و رئیس مجلس هم به جد پیگیر است. موضوع همسان سازی حقوق هیئت علمی دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی هم در دستورکار دولت است و یکسری اشکالات و ایرادات قانونی دارد که امید است رفع شود و به نتیجه برسد.
کد مطلب: 155973
برچسب ها: آموزش و پرورش
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *