۰
دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۹

گیاهان دارویی موثر در مقابله با کرونا

یک کارشناس تغذیه در استان کردستان گفت: مطالعات نشان داده است که مصرف برخی گیاهان دارویی می تواند با تقویت سیستم ایمنی بدن در پیشگیری و مقابله با کرونا و سایر بیماری های عفونی موثر باشد.
گیاهان دارویی موثر در مقابله با کرونا
یک کارشناس تغذیه در استان کردستان گفت: مطالعات نشان داده است که مصرف برخی گیاهان دارویی می تواند با تقویت سیستم ایمنی بدن در پیشگیری و مقابله با کرونا و سایر بیماری های عفونی موثر باشد.
مصیب محمدی در گفت و گو با ایسنا در ابطه با تاثیر گیاهان دارویی در تقویت سیستم ایمنی بدن اظهار کرد: زنجبیل یک گیاه دارویی سرشار از فیتوکمیکال ها یا مواد شیمیایی که توان مقابله با رادیکال های آزاد بدن را دارد است؛ این مورد دارای خاصیت آنتی اکسیدانی قوی بوده که می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند.
این کارشناس تغذیه بیان کرد: زنجبیل یک گیاه ضد ویروس و ضد التهاب قوی است که با بیماری های عفونی مقابله می کند.
به گفته وی، دارچین دارای ماده فعال شیمیایی با اثرات ضد ویرورسی است که موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود؛ کرونا منشاء ویروس است و مصرف دارچین می تواند شانس ابتلای بدن به کرونا را کاهش دهد.
محمدی عنوان کرد: فلفل قرمز که علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن، باعث رقیق شدن اخلاط و تسهیل عبور آن ها از ریه و بهبود کار ریه می شود، در نتیجه، این عمل نیز موجب تقویت شش ها و مقابله با ویروس ها می شود.
وی ادامه داد: فلفل سیاه دارای خاصیت ضد باکتریایی است و قدرت شفا بخشی آن به دلیل وجود پورین ها است که موجب افزایش حرارت بدن شده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.
این کارشناس تغذیه، زردچوبه را یک بسته سلامتی فوق العاده و شگفت انگیز که از پیشگری تا درمان در بدن می تواند موثر باشد، ذکر کرد و گفت: زردچوبه حاوی کورکومین است که یک ماده فعال بوده و قدرت آنتی اکسیدانی بسیار بالایی داشته و می تواند در مقابله بدن با بسیاری از بیماری های عفونی  موثر باشد.
وی پونه کوهی را از دیگر گیاهان دارویی موثر در تقویت سیستم ایمنی بدن ذکر کرد و افزود: این گیاه دارویی، دارای خاصیت ضد باکتری، ویروسی و ضد قارچ قوی است.
به گفته محمدی، پونه کوهی دارای آنتی اکسیدان های بسیار قوی بوده  که مصرف متعادل آن می تواند بدن را در مقابل بیماری ها محافظت کند.
این کارشناس تغذیه، آویشن را یک ضد عفونی کننده قوی دانست و افزود: روغن حاصل از آویشن به صورت موضعی مصرف شده و تاثیر زیادی بر بهبود دردهای مفصلی دارد.
وی بیان کرد: نعناع از دیگر گیاهان دارویی موثر بر تقویت سیستم ایمنی بدن بوده که غنی ازماده ای به نام منتول است؛ منتول گرفتگی بینی را از بین برده و موجب بهبود وضعیت تنفسی می شود.
محمدی عنوان کرد: مصرف متعادل نعناع به ویژه در افرادی که بیماری ریه دارند می تواند موجب پاکسازی ریه و تقویت قدرت دفاعی و محافظت از بدن در برابر بیماری های عفونی شود.
این کارشناس تغذیه خاطرنشان کرد: سیر امروزه به عنوان یک آنتی بیوتک قوی شناخته شده است؛ ماده موثر آن آلیسین بوده که علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن، دارای خاصیت ضد ویروس، ضد باکتری و قارچ بوده و مصروف روزانه آن تا سه حبه می تواند بر تقویت قدرت دفاعی بدن بسیار موثر باشد.
کد مطلب: 156048
برچسب ها: کرونا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *