۰
يکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۱

هشدار آمریکا در پی توافق نفتی ایران و ونزوئلا

هشدار آمریکا در پی توافق نفتی ایران و ونزوئلا
در پی انتشار گزارش هایی مبنی بر همکاری نفتی ایران و ونزوئلا، وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که به اعمال تحریم علیه تهران و کاراکاس ادامه خواهد داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت خزانه داری آمریکا در واکنش به انتشار گزارش هایی مبنی بر امضای یک قرارداد نفتی میان ایران و ونزوئلا تاکید کرد که این معامله ممکن است تحریم های آمریکا علیه هر دو کشور را نقض کند.
وزارت خزانه داری آمریکا به رویترز اعلام کرد: هر گونه تعامل تجاری با شرکت ملی نفت ایران (NIOC) توسط افراد و موسسات غیر آمریکایی شامل تحریم های ثانویه می شود.
بنابر این گزارش، وزارت خزانه داری آمریکا به طور صریح مشخص نکرد که این قرارداد نقض تحریم های آمریکا خواهد بود اما تاکید کرد که این وزارتخانه اختیارات خود را برای اعمال تحریم علیه هر شخصی که مصمم به فعالیت در بخش نفت در اقتصاد ونزوئلا باشد، حفظ می کند.
یک منبع نزدیک به مسئله در گفت وگو با رویترز اظهار داشت: مقامات آمریکا چندین ماه است که این قرارداد را زیر نظر دارند و احتمالا آن را نقض تحریم ها می دانند.
این منبع آگاه در ادامه گفت که آنها به ویژه نگرانند، این قرارداد می تواند پول بیشتری را در اختیار نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا در آستانه برگزاری انتخابات قرار دهد.
روز گذشته خبرگزاری رویترز به نقل از چند منبع آگاه مدعی شد که تهران و کاراکاس بر سر قراردادی برای مبادله نفت سنگین ونزوئلا با میعانات ایرانی توافق کرده اند که ونزوئلا می‌تواند از آن برای بهبود کیفیت نفت خام خود، مانند قیر استفاده کند.
بنابر ادعای رویترز، این قرارداد میان شرکت ملی نفت ایران و شرکت دولتی Petróleos de Venezuela منعقد شده و قرار است به مدت ۶ ماه به طول بینجامد اما می تواند تمدید شود.
کد مطلب: 156235
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *