۰
چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۸

مطالبه افزایش حقوق دانشجویان دکتری

دانشجویان دکتری علوم پایه پزشکی، بهداشت و داروسازی در نامه ای خواستار افزایش حقوق خود شدند.
مطالبه افزایش حقوق دانشجویان دکتری
دانشجویان دکتری علوم پایه پزشکی، بهداشت و داروسازی در نامه ای خواستار افزایش حقوق خود شدند.
متن نامه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
تاکنون حقوق دانشجویان دکتری تخصصی بالینی و علوم پایه یکسان بوده است و جامعه از ارتباط رشته های علوم پایه پزشکی و داروسازی و بهداشت مانند ژنتیک و ایمونولوژی و ویروس شناسی و بیوتکنولوژی و مهندسی پزشکی و انواع رشته های داروسازی با رشته های بالینی منتفع شده است که خود را در ساخت واکسن ها و تجهیزات مختلف نشان داده است.

دانشجویان دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی در بدو ورود با سپردن تعهد خدمت ملزم به کار در آزمایشگاهها و مراکز تحقیقاتی و دانشکده ها هستند و دوشادوش بخش بالینی در پیشبرد علم پزشکی و تولیدات علمی پزشکی کشور نقش اول را دارند.
با توجه به بیانات رهبر عزیز انقلاب در حمایت از نخبگان و مسئله محور بودن دانشگاه ها و تولید دانش اصیل پرواضح است که این رسالت مهم به عهده دانشجویان دکتری تخصصی علوم پایه است.

اکنون که پس از اعتراض دانشجویان دکتری تخصصی بالینی حقوق آنها از محل درآمد بیمارستان دو برابر شده است و کارانه نیز به آنها تعلق می‌گیرد اما از قشر نخبه و گمنام علوم پایه پزشکی و داروسازی و بهداشت حرفی به میان نیامده است و این کم لطفی به دانش علوم پایه پزشکی و داروسازی و بهداشت است.

ما از ریاست محترم جمهوری و وزارت بهداشت و مجلس شورای اسلامی درخواست داریم تا با رسیدگی به درددل دانشجویان علوم پایه زمینه اعتلای کشور را فراهم و مانع خروج نخبگان کشور شوند و حداقل این خواسته افزایش حقوق دانشجویان علوم پایه به میزان دانشجویان بالینی است.
کد مطلب: 158080
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *