۰
شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۶

نجات ۳۵ نفر در ارتفاعات توچال تهران

آتش نشانان کوهستان در چهار عملیات متوالی ۳۵ نفر از افراد در راه مانده را از ارتفاعات توچال تهران نجات دادند.
نجات ۳۵ نفر در ارتفاعات توچال تهران
آتش نشانان کوهستان در چهار عملیات متوالی ۳۵ نفر از افراد در راه مانده را از ارتفاعات توچال تهران نجات دادند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران روز شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: روز گذشته چهار حادثه مبنی بر گرفتار شدن افراد در ارتفاعات توچال به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که بی درنگ گروه امداد و نجات ویژه کوهستان آتش نشانی شهرداری تهران به ایستگاه شماره هفت اعزام و از آنجا پیاده در کولاک و بوران شدید به سمت قله حرکت کردند.
سید جلال ملکی با بیان اینکه سر و صداهای زیادی مبنی بر کمک افزاد به گوش می رسید افزود: آتش نشانان به ۲ گروه تقسیم شدند، گروهی به سمت صداها و گروهی به سمت فرد گرفتار که تماس گرفته بود، رفتند که در نهایت ۱۶ نفر آقا و خانم بدلیل گم کردن مسیر به ایستگاه هفت منتقل شدند.
به گفته وی، گروه دیگر هم آقای تماس گیرنده را پیدا کردند و در همان زمان متوجه شدند ۲ نفر دیگر هم در همان محدوده هستند و آن‌ها را پیدا کردند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران ادامه داد: در شرایط بوران و برف شدید در حالی که این گروه در حال انتقال سه نفر به پایین بودند، گروه ۱۶ نفره دیگری که مسیر را گم کرده بودند، پیدا کردند و همه نفرات به سمت ایستگاه هفت منتقل شدند.
وی خاطرنشان کرد: در مجموع چهار حادثه از ظهر تا ساعات پایانی روز گذشته (جمعه) در ارتفاعات توچال به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که تعداد ۳۵ نفر شامل ۱۹ خانم و ۱۶ آقا که در ارتفاعات بدلیل گم کردن مسیر گرفتار بودند را نجات دادند.
به گفته ملکی، در بین این افراد تعدادی کودک نیز وجود داشت که چند نفری دچار سرمازدگی شده بودند اما این حوادث مصدومیت و تلفات جانی نداشت.
وی از کوهنوردان خواست در زمان بارش و بوران از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.
کد مطلب: 160091
برچسب ها: تله کابین توچال
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *