۰
شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۶

امدادرسانی به ۳۷۰۶ تن در حوادث جوی

رییس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر از مفقود شدن چهار تن و مرگ دو تن دیگر درپی حوادث جوی اخیر خبر داد و گفت که امدادگران هلال احمر طی سه روز گذشته به سه هزار و ۷۰۶ نفر امدادرسانی کرده‌اند.
امدادرسانی به ۳۷۰۶ تن در حوادث جوی
رییس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر از مفقود شدن چهار تن و مرگ دو تن دیگر درپی حوادث جوی اخیر خبر داد و گفت که امدادگران هلال احمر طی سه روز گذشته به سه هزار و ۷۰۶ نفر امدادرسانی کرده‌اند.
مهدی ولی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اقدامات انجام شده از سوی جمعیت هلال احمر برای امدادرسانی به شهروندان در حوادث جوی اخیر گفت:‌به دنبال اعلام وضعیت نارنجی از سوی سازمان هواشناسی ما تمامی امدادگران و پایگاه‌های امدادی در سراسر کشور و به خصوص مناطق مرکزی و غربی کشور را به حالت آماده باش درآوردیم.
وی با بیان اینکه امدادگران جمعیت هلال احمر در ۵۱ شهرستان، چهار شهر، دو روستا و ۴۷ جاده در ۱۴ استان کشور عملیات‌های مربوط به امدادونجات را انجام دادند، گفت:‌ این عملیات‌ها ناشی از بارش‌های شدید برف و باران، برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی بود.
رییس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به سه هزار و ۷۰۶ نفر طی ۳۱۹ عملیات مرتبط با حوادث ۷۲ ساعت گذشته خبر داد و گفت: در این مدت ۱۶۶ نفر از مرگ نجات داده شدند، ۱۲۴ نفر از حادثه دیدگان به مراکز درمانی منتقل شدند و ۱۰۴ نفر نیز خدمات درمانی را به شکل سرپایی دریافت کردند.
ولی‌پور افزود:‌ ۳۱۰ خودروی سواری نیز رهاسازی شده و از ۳۵ واحد مسکونی در مورموری استان ایلام نیز عملیات تخلیه آب انجام شد. در مجموع این عملیات‌ها ۸۵ تیم عملیاتی و ۴۰۰ نیروی امدادی فعالیت داشتند.
وی از مرگ دو کوهنورد در ارتفاعات علم کوه استان مازندران نیز خبر داد و گفت:‌ متاسفانه این دو کوهنورد در ارتفاعات علم کوه و درپی برف و کولاک جان خود را از دست دادند اما با توجه به شرایط جوی امکان انتقال اجساد آنان به پایین فراهم نشده و با بهتر شدن وضعیت جوی اجساد این افراد از محلی که مورد شناسایی قرار گرفته به پایین انتقال داده خواهد شد.
ولی‌پور از مفقود شدن چهار تن نیز در حوادث جوی اخیر خبر داد و اظهارکرد:‌ سه نفر در ارتفاعات منطقه مرزی بینار در استان آذربایجان غربی در پی ریزش بهمن مفقود شده‌اند که تلاش‌ها برای یافتن این افراد درحال انجام است، اما در این منطقه وضعیت جوی نامناسب است و همین موضوع امدادرسانی و جستجو را با اخلال مواجه کرده است.
رییس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر همچین از مفقود شدن یک تن در پی جاری شدن سیلاب در محدوده آزادراه خرم آباد - پل زال خبر داد و گفت:‌جستجوها برای یافتن این فرد نیز از سوی امدادگران جمعیت هلال احمر در حال انجام است.
وی درپایان با اشاره به پیش‌بینی‌های هواشناسی از تداوم وضعیت جوی در برخی از استان‌های کشور گفت: آماده‌باش امدادگران جمعیت هلال احمر همچنان ادامه خواهد داشت.
کد مطلب: 160122
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *