۰
يکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۶

کمترین میزان استفاده از ماسک در نانواییها

طبق آخرین آمار اعلامی وزارت بهداشت، میزان رعایت پروتکل‌های ضدکرونا در کشور بیش از ۵۹ درصد است. همچنین بیشترین میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی مربوط به فرودگاه‌ها با ۹۲.۶۸ درصد و کمترین میزان استفاده از آن مربوط به نانوایی‌ها با ۵۱.۱۷ درصد است.
کمترین میزان استفاده از ماسک در نانواییها
طبق آخرین آمار اعلامی وزارت بهداشت، میزان رعایت پروتکل‌های ضدکرونا در کشور بیش از ۵۹ درصد است. همچنین بیشترین میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی مربوط به فرودگاه‌ها با ۹۲.۶۸ درصد و کمترین میزان استفاده از آن مربوط به نانوایی‌ها با ۵۱.۱۷ درصد است.
به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور در هفته منتهی به ۲۲ دی ماه ۱۴۰۰ (از ۱۵ تا ۲۲ دی ماه)، بالغ بر ۵۹.۷۴ درصد است.

در عین حال میانگین میزان رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی استان‌های کشور در بازه زمانی ۲۴ آذر تا ۲۲ دی ماه ۱۴۰۰، بالغ بر ۶۲.۹۴ درصد بوده است. در این شاخص بیشترین میزان رعایت مربوط به دانشگاه‌ها با ۹۴.۰۱ درصد رعایت است و کمترین میزان رعایت هم مربوط به نانوایی‌ها با ۵۸.۲۱ درصد است.

میانگین استفاده از ماسک در اماکن عمومی استان‌های کشور نیز در این مدت، ۵۸.۶۳ درصد بوده است که بیشترین میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی مربوط به فرودگاه‌ها با ۹۲.۶۸ درصد و کمترین میزان استفاده از ماسک مربوط به نانوایی‌ها با ۵۱.۱۷ درصد است.

میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در اماکن عمومی استان‌های کشور از ۲۴ آذر تا ۲۲ دی ماه ۱۴۰۰، ۵۷.۷۲ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت مربوط به دانشگاه‌ها با ۹۰.۱۴  درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به پاساژها با ۵۰.۰۷ درصد بوده است.

همچنین میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی استان‌های کشور از ۲۴ آذر تا ۲۲ دی ماه، ۶۰.۸۹ درصد بوده است. در عین حال بیشترین میزان رعایت مربوط به فرودگاه‌ها با ۹۵.۱۲ درصد و کمترین میزان رعایت نیز مربوط به مراکز ورزشی با ۵۴.۹۳ درصد رعایت بوده است.

در عین حال میانگین درصد رعایت پروتکل واکسیناسیون در اماکن عمومی کشور در فاز اول مدیریت هوشمند کرونا، از ۱۵ تا ۲۲ دی ماه ۱۴۰۰، ۸۶.۲۷ درصد بوده است. بیشترین میزان رعایت پروتکل واکسیناسیون در اماکن عمومی در فرودگاه‌ها با ۱۰۰ درصد و کمترین میزان با ۸۰.۶۲ درصد در مهدکودک‌ها بوده است.

در عین حال طبق اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، بر اساس اقدامات ناشی از تشدید بازرسی‌ها از تاریخ ۱۵ تا ۲۲ دی ماه ۱۴۰۰، از تعداد ۳۵۷۷۸۰۷ مراکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی تحت پوشش، بالغ بر ۲۰۱۹۶۵ مورد بازرسی انجام شده است.

همچنین طی این مدت تعداد ۳۱۳۵۵ مرکز از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی اخطار گرفته و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند و ۹۶۸ مورد از این مراکز نیز پلمب شده‌اند.

باید توجه کرد که به ترتیب کارگاه‌ها و صنایع کوچک زیر ۲۵ نفر، نانوایی‌ها و رستوران‌ها رتبه‌های اول تا سوم دریافت اخطار و معرفی به مراجع قضایی را در میان اماکن عمومی از تاریخ ۱۵ تا ۲۲ دی ماه ۱۴۰۰ را به خود اختصاص داده‌اند.
بعد از آن مدارس در رتبه چهارم دریافت اخطار و معرفی به مراجع قضایی در میان اماکن عمومی در این مدت بوده‌اند و بعد از آن، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، بانک‌ها، ادارات و سازمان‌ها، پیشخوان و پلیس+۱۰ و مراکز ورزشی قرار دارند.

گزارش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بازگشایی مدارس در سال تحصیلی
تعداد  کل مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ :  ۱۳۵۸۵۶ مدرسه بوده که تعداد ساختمان مدارس ۱۰۷۱۷۱ است.
تعداد  کل مدارس  ابتدایی  ۶۱۳۴۶ مدرسه
تعداد  کل مدارس  دوره اول متوسطه  ۲۳۰۷۹ مدرسه
تعداد  کل مدارس  دوره دوم متوسطه  ۲۱۱۸۶مدرسه
تعداد  کل مدارس  استثنایی  ۱۵۶۰ مدرسه
تعداد  کل مدارس  پیش دبستانی  ۲۱۷۰۲ مدرسه
تعداد  کل هنرستان ۵۹۹۶ مدرسه
تعداد  کل مجتمع هنرستانی ۹۸۷ مدرسه
باید توجه کرد که تعداد بازرسی انجام شده تا ۱۵ دی ماه سال ۱۴۰۰، بالغ بر ۹۰۳۳۶ مدرسه بوده است.

چالش‌های مهم و پرخطر
- متناسب نبودن فضای کلاس‌ها با تعداد دانش آموزان(پذیرش بیش از حد ظرفیت کلاس)
- عدم رعایت فاصله گذاری مناسب بین دانش آموزان
- عدم رعایت چیدمان صندلی بر اساس فاصله
- عدم رعایت استفاده از ماسک در بین دانش آموزان کارکنان مدرسه
- فراهم نبودن شرایط مناسب برای تهویه و جریان هوا در کلاس ها
- تجمع والدین در مقابل ورودی و خروجی مقابل مدارس
کد مطلب: 160185
برچسب ها: نانوایی‌ها
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *