۰
پنجشنبه ۲ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰

انگلیس: پیشروی روسیه در اوکراین کند خواهد شد

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس گفت: شتاب پیشروی روسیه در اوکراین به دلیل کمبود منابع کند خواهد شد.
انگلیس: پیشروی روسیه در اوکراین کند خواهد شد
بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس گفت: شتاب پیشروی روسیه در اوکراین به دلیل کمبود منابع کند خواهد شد.
جانسون چهارشنبه شب به گروهی از روزنامه های اروپایی گفت: سرویس اطلاعات دفاعی بریتانیا معتقد است که شتاب روسیه در جنگ در اوکراین در چند ماه آینده کاهش می یابد زیرا ارتش این کشور منابع خود را تمام می کند.
جانسون در ادامه افزود: نیروهای ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در منطقه شرقی دونباس پیشروی می کنند، ویرانی انجام می دهند، اما هزینه سنگین سربازان و تسلیحات را به همراه دارند.
نخست وزیر انگلیس مدعی شد سرویس اطلاعات دفاعی ما معتقد است که روسیه در چند ماه آینده می تواند به نقطه ای برسد که دیگر هیچ حرکت رو به جلویی وجود نداشته باشد زیرا منابع خود را تمام کرده است.
جانسون با پیش بینی کند شدن عملیات روسیه در اوکراین در ماه های آینده گفت: بعد از آن ما باید به اوکراینی ها کمک کنیم تا پیشروی را معکوس کنند، من برای این موضوع در اجلاس گروه هفت (آخر هفته در آلمان) گفت و گو خواهم کرد.
رئیس‌جمهوری روسیه روز ۲۱ فوریه(دوم اسفندماه) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.
وی سه روز پس از آن در روز پنجشنبه ۵ اسفند آغاز عملیات نظامی ویژه علیه اوکراین را اعلام‌کرد و روابط پرتنش مسکو-‌کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضع‌داد.
درگیری‌ها در اوکراین و نیز واکنش‌ها به اقدام روسیه همچنان ادامه دارد.
کد مطلب: 166485
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *