۰
پنجشنبه ۲ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۳
وزیر راه:

۶۲ میلیون اطلاعات در سامانه املاک و اسکان ثبت شد

وزیر راه وشهرسازی گفت: اکنون ۶۲ میلیون اطلاعات در سامانه املاک و اسکان ثبت شده است و تلاش داریم تا اطلاعات در این سامانه تکمیل شود.
۶۲ میلیون اطلاعات در سامانه املاک و اسکان ثبت شد
رستم قاسمی  گفت: بر اساس قانون، مردم مکلف هستند اطلاعات را در سامانه املاک و اسکان ثبت و خود اظهاری داشته باشند، اما این افتاق نیفتاد.
او گفت : بر اساس قانون با کسانی که در این سامانه ثبت نام نکنند برخورد می‌شود.
 در اجرای ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم، همه سرپرستان خانوار باید اطلاعات ملکی و اقامتی خود را در سامانه ملی املاک و اسکان ثبت کنند.
رستمی با اشاره به اجرای طرح نهضت ملی مسکن و تاثیر آن در کاهش اجاره بها گفت: طرح نهضت ملی مسکن با دستور رئیس جمهور آغاز شده است و پیشرفت آن در استان خراسان شمالی خوب و مناسب است به طوری که در این استان سهم ۲ سال، ساخت مسکن آغاز شده است.
وزیر راه و شهرسازی گفت : در کشور قرار است در دولت سیزدهم، چهار میلیون واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن، ساخته شود و بر این اساس در هر دو سال ۲ میلیون واحد مسکونی ساخته می‌شود.

او گفت :  تلاش ما بر این است که امسال تمام واحد‌های مسکونی نهضت ملی مسکن در شهرستان کلنگ زنی و عملیاتی شود.
قاسمی  گفت: در اسفراین پروژه‌های نهضت ملی مسکن به لحاظ موقعیت ساخت و کیفیت ساخت، خوب است و امید می‌رود بخشی از واحد‌های مسکونی تا دهه فجر و بخشی تا پیان سال افتتاح می‌شود.
وزیر راه شهرسازی گفت: در سطح کشور هم برنامه بر این است که واحد‌های مسکونی در قالب این طرح زودتر کلنگ زنی و آغاز شود تا بتوانیم وعده دولت را برای ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در مدت چهار سال محقق کنیم.
استان خراسان شمالی، به عنوان مقصد بیست و ششمین سفر استانی دولت سیزدهم، امروز میزبان آیت الله سیدابراهیم رئیسی و وزیران دولت سیزدهم است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
کد مطلب: 166534
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *