۰
دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۵

گردوغبار 532 نفر را در خوزستان راهی بیمارستان کرد

۵۳۲ بیمار دارای علایم تنفسی درپی وقوع پدیده گردو غبار در خوزستان در شبانه روز گذشته به مراکز درمانی مراجعه و زیر درمان قرار گرفتند. بر اثر پدیده گرد و غبار ۶۲ نفر از مردم خوزستان در بخش های ویژه بیمارستانی زیر مراقبت قرار گرفتند.
گردوغبار 532 نفر را در خوزستان راهی بیمارستان کرد
 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: ۵۳۲ بیمار دارای علایم تنفسی درپی وقوع پدیده گردو غبار در خوزستان در شبانه روز گذشته به مراکز درمانی مراجعه و زیر درمان قرار گرفتند.
حبیب حی‌بر روز دوشنبه بیان کرد: از این تعداد بیمار ۴۵۳ نفر به صورت سرپایی درمان شده و ۱۷ نفر در بخش‌های عادی بیمارستان‌های استان بستری شدند. 

وی افزود: همچنین بر اثر پدیده گرد و غبار ۶۲ نفر از مردم خوزستان در بخش های ویژه بیمارستانی زیر مراقبت قرار گرفتند.
حی بر گفت: در وضعیت بروز گرد و غبار از عموم مردم به ویژه بیماران قلبی، تنفسی و سالمندان درخواست می‌شود توصیه های پزشکی را کاملا رعایت کرده و در حد امکان از منزل خارج نشوند. 
میزان غلظت گرد و غبار با اندازه ۱۰ میکرون (PM۱۰) در ساعت هفت صبح روز دوشنبه در شهرهای دزفول یک هزار و ۱۰۸، شوش و کرخه ۹۳۰، گتوند ۶۵۶، اندیمشک ۶۰۹، شوشتر ۵۱۹، بهبهان ۴۳۸، دشت آزادگان ۴۱۶، اهواز ۳۹۱، ایذه ۳۷۲، امیدیه ۳۰۸، مسجدسلیمان ۲۶۹، شادگان ۲۶۸، رامشیر ۲۶۱، حمیدیه ۲۳۱، بندر امام خمینی(ره) ۲۲۴، ماهشهر ۱۹۸ ، آبادان ۱۹۴ و هندیجان ۱۸۸ میکروگرم برمترمکعب بود.
بر اساس این گزارش، کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوای خوزستان، در پی ورود توده جدید گرد و غبار، تاخیر ۲ ساعته در آغاز به کار ادارات و دستگاه‌های اجرایی ۱۲ شهرستان شامل  اهواز، حمیدیه، باوی، کارون، دزفول، اندیمشک، شوش، کرخه، شوشتر، گتوند، دشت آزادگان و هویزه را برای روز دوشنبه اعلام کرده بود. اما مقرر شد امتحانات مراکز آموزشی و آموزش عالی این شهرستان‌ها بدون تغییر و براساس برنامه اعلام شده توسط مراکز مربوطه برگزار شود.
گرد و غبار از روز شنبه سراسر خوزستان را درگیر کرده است. اداره کل هواشناسی خوزستان دیروز در اطلاعیه‌ای نسبت به ورود گرد و خاک به استان از اوایل وقت یکشنبه تا اواخر وقت دوشنبه هشدار سطح نارنجی صادر کرده بود.
حدمجاز غبار در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است./ ایرنا
کد مطلب: 167739
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *